Մոսկվայի մետրոյի վթարի հետևանքով տուժածների թվում հայեր կան. ԱԳՆ
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարություն թարմացված տեղեկություն է հրապարակել Մոսկվայի մետրոյում տուժածների վերաբերյալ.
«Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության հաղորդած տվյալների համաձայն` այսօր առավոտյան Մոսկվայի մետրոպոլիտենում տեղի ունեցած վթարի հետևանքով տուժած ուղևորների շրջանում կան հայազգի անձինք.
1) Քոչարյան Մերի Աշոտի – 20 տարեկան, Մոսկվայի հ. 67 քաղաքային հիվանդանոց է տեղափոխվել ողնաշարի կոտրվածքով և գլխուղեղի փակ վնասվածքով:
2) Բուլղադարյան Աննա Օլեգի – 23 տարեկան, Մոսկվայի հ.79 քաղաքային հիվանդանոց է տեղափոխվել աջ ճաճանչոսկրի կոտրվածքով և տրավմատիկ ցնցումով:
ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության տեղեկություններով` Քոչարյան Մերին գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում: Վերջինիս վիճակը գնահատվում է ծայրաստիճան ծանր: Բուլղադարյան Աննան ևս տեղափոխվել է վերակենդանացման բաժանմունք, նրա վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
ՀՀ դեսպանության դիվանագետը այցելել է Մոսկվայի հ.67 և հ.79 քաղաքային հիվանդանոցներ` տեղում տուժածների առողջական վիճակի մասին տեղեկանալու նպատակով: Տուժած հայազգի անձանց քաղաքացիությունը դեռևս ճշտված չէ»:

Armenian Foreign Ministry has released updated information about victims of the Moscow subway accident that occurred this morning.
“According to information provided by Armenian embassy in Russia, there are ethnic Armenians among those injured in the accident that occurred in Moscow subway this morning:
1. Kocharyan Mary Ashoti, 20, was transported to Moscow hospital No 67 with a spinal fracture and a brain injury.
2. Bulghadaryan Anna Olegi, 23, was transported to Moscow hospital No 79 with a forearm fracture and traumatic shock.
The Armenian embassy said Mary Kocharyan is in an intensive care unit. She is in critical condition. Anna Bulghadaryan is also in an ICU, but het condition is of medium gravity.
A diplomat of the Armenian embassy visited Moscow hospitals 67 and 79 to get information about the medical state of both women. Their citizenship is still not known”.