Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Դմիտրի Մեդվեդևին
Հայաստանի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է ուղարկել Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևին՝ Մոսկվայի մետրոպոլիտենում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքերի կապակցությամբ, որում ասված է.
«Հարգելի Դմիտրի Անատոլիի,
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում՝ հուլիսի 15-ին Մոսկվայի մետրոպոլիտենում տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ:
Կիսելով Ձեր վիշտը՝ խնդրում եմ անկեղծ զորակցության և կարեկցանքի խոսքեր փոխանցել բոլոր զոհվածերի մերձավորներին ու հարազատներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթել բոլոր տուժածներին»:

Armenian prime minister sends message of condolence to D. Medvedev
Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan sent a message of condolence to Prime Minister of Russia Dmitry Medvedev in connection with the Moscow subway crash, according to the press office of the government.
‘Respected Mr. Medvedev.
On behalf of the Armenian government and myself I offer sincere condolences on the tragedy that occurred in the Moscow metro on July 15.
I share your grief and ask you to convey my words of sympathy and support to the families and friends of those killed and my wishes for a speedy recovery to all those injured”.