Բակո Սահակյանն ընդունել է Անջեյ Կասպշիկին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 16-ին ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկին: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Նախագահի մամլո ծառայությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացում, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի սահմանում տիրող իրավիճակին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը վերջերս ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի ներթափանցումը ԼՂՀ տարածք համարել է պաշտոնական Բաքվի կողմից հերթական սադրիչ ու ահաբեկչական գործողություն, որը լուրջ հարված է հասցնում բանակցային գործընթացին և միջնորդ երկրների ջանքերին` հավելելով, որ այն պետք է համապատասխան գնահատականի արժանանա միջազգային հանրության կողմից:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan received Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk, according to the press service of the NKR President Office.
The interlocutors discussed a number of issues related to the current situation in the negotiating process on the Azerbaijani-Karabakh conflict settlement and on the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan.
Bako Sahakyan called the recent incursion of an Azerbaijani commando group into the territory of NKR yet another provocative terrorist act of official Baku, noting that it delivers a serious blow to the negotiations and efforts of the mediator states. He added that it should get an adequate assessment of the international community.