Բակո Սահակյանն ընդունել է ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանին:
Հանդիպմանը քննարկվել են ՀՀ Սահմանադրական դատարանի և ԼՂՀ Գերագույն դատարանի միջև փոխգործակցության ընդլայնմանն ու խորացմանը վերաբերող հարցեր: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրական դատարանի հետ համագործակցությունը՝ նշելով, որ այն պահանջված է և կարևոր Արցախի դատական համակարգի համար:

Президент НКР принял председателя Конституционного суда Армении
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял 21 июля председателя Конституционного суда Армении Гагика Арутюняна.
Как сообщили в пресс-службе президента НКР, на встрече были обсуждены вопросы, касающиеся расширения и углубления взаимодействия между Конституционным судом Армении и Верховным судом НКР.
Президент Саакян подчеркнул значимость сотрудничества с Конституционным судом Республики Армения, отметив востребованность и важность этого для судебной системы Арцаха.
Во встрече приняли участие председатель Верховного суда НКР Нарине Нариманян, другие должностные лица.