Արցախի նախագահն ընդունել է Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արարատյան Հայրապետական թեմի առաջնորդական փոխանորդ Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, քննարկվել են եկեղեցու, պետության և հասարակության միջև կապերի ընդլայնմանը և խորացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է Հայ Առաքելական եկեղեցու դերը մեր ժողովրդի պատմության և պետականաշինության գործում՝ ընդգծելով, որ այն եղել է և կմնա համայն հայության համախմբման, ազգային ինքնության պահպանման և մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության կարևորագույն ինստիտուտներից մեկը:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan received the Vicar of Ararat Diocese of the Armenian Apostolic Church, Archbishop Navasard Kchoyan, the press service of the NKR President Office reported.
Issues related to the extension and deepening of ties of the church, state and society were discussed during the meeting, in which the Primate of Artsakh Diocese Archbishop Pargev Martirosyan took part.
Bako Sahakyan underlined the important role of the Armenian Apostolic Church in the history of the Armenian people and state building, noting that it has been and will remain an essential institution for consolidation of the Armenians, preservation of the Armenian identity, and patriotic upbringing of the rising generation.