Արցախի նախագահն ընդունել է Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արարատյան Հայրապետական թեմի առաջնորդական փոխանորդ Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, քննարկվել են եկեղեցու, պետության և հասարակության միջև կապերի ընդլայնմանը և խորացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է Հայ Առաքելական եկեղեցու դերը մեր ժողովրդի պատմության և պետականաշինության գործում՝ ընդգծելով, որ այն եղել է և կմնա համայն հայության համախմբման, ազգային ինքնության պահպանման և մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության կարևորագույն ինստիտուտներից մեկը:

Президент НКР принял архиепископа Навасарда Kчояна
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян принял викария и патриаршего наместника Араратской Патриаршей епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископа Навасарда Kчояна.
Как сообщили в пресс-службе президента НКР, на встрече, в которой принял участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, были обсуждены вопросы, касающиеся расширения и углубления связей между церковью, государством и обществом.
Президент Саакян отметил важную роль Армянской Апостольской Церкви в истории народа и процессе государственного строительства, подчеркнув, что она была и будет одним их важнейших институтов консолидации всего армянства, сохранения армянской идентичности и патриотического воспитания подрастающего поколения.