Սեպտեմբերի 3-ին` Լատվիա-Հայաստան
Լատվիայի և Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների միջև կայացած պայմանավորվածության համաձայն` սեպտեմբերի 3-ին Լատվիայում տեղի կունենա ընկերական հանդիպում Լատվիայի և Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների միջև: Հանդիպման անցկացման կոնկրետ վայրը, ժամը, ինչպես նաև տոմսերի հետ կապված տեղեկությունները կհայտարարվեն ավելի ուշ: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:
Լատվիա-Հայաստան հանդիպումը կլինի Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջին փորձամրցումը «Եվրո-2016»-ի որակավորման փուլի՝ սեպտեմբերի 7-ին կայանալիք Դանիա-Հայաստան հանդիպումից առաջ:
Ավելացնենք, որ Լատվիայի ու Հայաստանի ազգային հավաքականները մինչ այս հանդիպել են ընդամենը մեկ անգամ: 2009 թ. փետրվարի 11-ին Կիպրոսի «Ցիրիոն» մարզադաշտում տեղի ունեցած ընկերական հանդիպումն ավարտվել է 0:0 հաշվով:

A friendly match between the national football teams of Latvia and Armenia will be held in Latvia on September 3, in accordance with an agreement reached by Football Federations of the two countries. Information on the venue and the time of the match and tickets will be released later, according to the website of Armenia’s Football Federation.
The friendly match will be the Armenian national team’s last fixture before Denmark and Armenia will meet on September 7 in a qualifying match for UEFA Euro 2016.
The September 3 match is the second one between the national teams of Armenia and Latvia. The first friendly took place in Cyprus on February 11, 2009 and ended in a 0-0 tie.