Սամվել Ալեքսանյանի եղբորորդու դեբյուտը
Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում երեկ կատարած շրջայցի ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին ուղեկցել է Սամվել Ալեքսանյանի եղբոր որդին՝ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ղեկավար Արտակ Ալեքսանյանը:
Վերջինս ի պատասխան լրագրողների հարցադրման, թե իր պաշտոնավարման ժամանակահատվածում ինչ կարևոր, շոշափելի խնդիրներ է կարողացել լուծել՝ նշել է, որ վարչական շրջանում կուտակված շատ խնդիրներ կան՝ 30-40 տարվա: «Կամաց-կամաց աշխատանքները կատարում ենք, 7 հատ բակ ենք վերանորոգում, որ տեղում չի եղել բակ, եղել են բախչաներ, բնակչությանը խնդրել ենք, հորդորել ենք, վերանորոգում ենք»,- ասել է Արտակ Ալեքսանյանը:
Ալեքսանյանը չի պատասխանել վարչական շրջանում գտնվող Մոնթե Մելքոնյանի անվան դպրոցում Սամվել Ալեքսանյանի անվան դասարան բացելուն առնչվող հարցին:

During his tour to Malatia-Sebastia administrative district of the city, Yerevan Mayor Taron Maragryan was accompanied by the district head Artak Aleksanyan, the nephew of parliamentary deputy Samvel Aleksanyan.
When asked by reporters what important problems he has solved during his term of office, Artak Aleksanyan replied that numerous problems accumulated in the district in the past 30-40 years. “We are now repairing seven yards. There were gourd fields in place of those yards, but citizens asked us and we are repairing them,” the district head said.