Սամվել Ալեքսանյանի եղբորորդու դեբյուտը
Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում երեկ կատարած շրջայցի ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին ուղեկցել է Սամվել Ալեքսանյանի եղբոր որդին՝ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ղեկավար Արտակ Ալեքսանյանը:
Վերջինս ի պատասխան լրագրողների հարցադրման, թե իր պաշտոնավարման ժամանակահատվածում ինչ կարևոր, շոշափելի խնդիրներ է կարողացել լուծել՝ նշել է, որ վարչական շրջանում կուտակված շատ խնդիրներ կան՝ 30-40 տարվա: «Կամաց-կամաց աշխատանքները կատարում ենք, 7 հատ բակ ենք վերանորոգում, որ տեղում չի եղել բակ, եղել են բախչաներ, բնակչությանը խնդրել ենք, հորդորել ենք, վերանորոգում ենք»,- ասել է Արտակ Ալեքսանյանը:
Ալեքսանյանը չի պատասխանել վարչական շրջանում գտնվող Մոնթե Մելքոնյանի անվան դպրոցում Սամվել Ալեքսանյանի անվան դասարան բացելուն առնչվող հարցին:

«Жаманак»: Накануне состоялся дебют племянника Самвела Алексаняна
Газета «Жаманак» пишет, что накануне в ходе рабочего визита мэра Еревана Тарона Маргаряна в административный район Малатия-Себастия его сопровождал племянник депутата парламентской фракции Республиканской партии Армении Самвела Алексаняна – глава административного района Артак Алексанян.
В ответ на вопрос журналистов, какие важные, ощутимые вопросы ему удалось решить за время пребывания в должности, А.Алексанян отметил, что в административном районе за последние 30-40 лет накопилось много проблемы.
«Мы постепенно налаживаем работу, уже отремонтировали семь дворовых площадок, на их месте были огороды», - сказал А.Алексанян.
При этом А.Алексанян не захотел отвечать на вопрос, будет ли открыт класс имени Самвела Алексаняна в находящейся в административном районе Малатия-Себастия школе имени Монте Мелконяна.