Իրանի հոգևոր առաջնորդը կոչ է արել պաղեստինցիներին կռվել Իսրայելի դեմ
Իրանի հոգևոր առաջնորդ, այաթոլա Ալի Համենեին կոչ է արել Պաղեստինի ժողովրդին պայքարել Իսրայելի դեմ և ընդլայնել ռազմական գործողությունների գոտին մինչև Հորդանանի արևմտյան ափը:
Korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` Ալի Համենեին նշել է, որ միակ միջոցը պայքարել այդ դաժան ռեժիմի դեմ, պայքարի ընդլայնումն է մինչև Հորդանանի արևմտյան ափ:
Մինչ այդ, իրանական իշխանությունները կոչ էին արել մահմեդական երկրներին ավելի ակտիվ դիրքորոշում որդեգրել Գազային աջակցելու հարցում:
Իսրայելական իշխանությունները Գազայում իրականացնում են «Protective Edge» գործողությունը, որի շրջանակներում հարձակման է ենթարկվել 550 թիրախ, այդ թվում 31 թունել և 60 հրթիռային համակարգ: Գազայի հատվածում զոհերի թիվը գերազանցում է 600-ը:

Духовный лидер Ирана призвал Палестину оказывать сопротивление Израилю
Духовный лидер Ирана аятолла Али Хаменеи призвал народ Палестины продолжать военные действия с Израилем и расширить зону военных действий. Об этом сообщает РИА Новости.
«Единственный способ справиться с этим жестоким режимом – это продолжать сопротивление и борьбу, и расширить зону конфликта вплоть до Западного берега реки Иордан», - заявил Али Хаменеи.
Ранее иранские власти призвали мусульманское сообщество занять активную позицию в вопросе оказания помощи жителям сектора Газа, пострадавшим от израильских обстрелов. Попытки достичь полного перемирия пока не увенчались успехом.
Израиль с 7 июля проводит военную операцию в секторе Газа против правящего там исламистского движения ХАМАС и союзных ему группировок палестинских боевиков. Боевики оказывают сопротивление израильским войскам и ежедневно выпускают больше сотни ракет по крупнейшим городам юга и центра еврейского государства.