ՀՀ Նախագահը մասնակցել է Վ. Սարգսյան ռազմական ինստիտուտի 20-րդ տարեդարձին
ՀՀ Նախագահ, ՀՀ զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանն այսօր Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում մասնակցել է Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտի հիմնադրման 20-րդ տարեդարձի և ռազմաուսումնական հաստատությունների 2014 թվականի շրջանավարտների ավարտական միջոցառման առիթով կազմակերպված հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է արարողության մասնակիցներին, շնորհավորել ռազմական ինստիտուտի 20-ամյա հոբելյանի և ռազմաուսումնական հաստատություններում ուսումնառությունն ավարտած շրջանավարտներին՝ սպայական առաջին կոչումներն ստանալու կապակցությամբ, մաղթել նրանց հաջողություններ և բարի երթ դեպի հայկական փառապանծ զինված ուժերի շարքերը:
Նախագահը լավագույն շրջանավարտներին անձամբ է հանձնել սպայական վկայականները և պարգևատրել անվանական դաշույններով: Պատվո պահակախմբի ցուցադրական շարանցումից հետո, միջոցառման առիթով Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդես է եկել ելույթով:
Սերժ Սարգսյանն այնուհետև այցելել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձան և ծաղիկներ է խոնարհել անմար կրակի մոտ:

Президент Армении вручил лучшим выпускникам офицерские удостоверения
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня участие в торжественном мероприятии по случаю 20-ой годовщины основания Военного института имени Вазгена Саркисяна и церемонии окончания выпускников 2014г. военных учебных заведений Армении.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, торжественное мероприятие проходило на территории мемориального комплекса в память жертв Геноцида армян в Османской империи 1915г. «Цицернакаберд» в Ереване.
Глава государства приветствовал участников мероприятия и поздравил выпускников не только с юбилеем Военного института, но и с присвоением первых офицерских званий, пожелав им успехов в служении в рядах Вооруженных Сил Армении.
Президент Армении Серж Саргсян лично вручил лучшим выпускникам офицерские удостоверения, наградив их именными кинжалами. После показательного парада роты почетного караула, президент Армении выступил с речью.
По завершении официальной части церемонии глава государства посетил памятник жертвам Геноцида армян, возложив цветы к Вечному огню.