ՀՀ Նախագահը մասնակցել է Վ. Սարգսյան ռազմական ինստիտուտի 20-րդ տարեդարձին
ՀՀ Նախագահ, ՀՀ զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանն այսօր Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում մասնակցել է Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտի հիմնադրման 20-րդ տարեդարձի և ռազմաուսումնական հաստատությունների 2014 թվականի շրջանավարտների ավարտական միջոցառման առիթով կազմակերպված հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է արարողության մասնակիցներին, շնորհավորել ռազմական ինստիտուտի 20-ամյա հոբելյանի և ռազմաուսումնական հաստատություններում ուսումնառությունն ավարտած շրջանավարտներին՝ սպայական առաջին կոչումներն ստանալու կապակցությամբ, մաղթել նրանց հաջողություններ և բարի երթ դեպի հայկական փառապանծ զինված ուժերի շարքերը:
Նախագահը լավագույն շրջանավարտներին անձամբ է հանձնել սպայական վկայականները և պարգևատրել անվանական դաշույններով: Պատվո պահակախմբի ցուցադրական շարանցումից հետո, միջոցառման առիթով Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդես է եկել ելույթով:
Սերժ Սարգսյանն այնուհետև այցելել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձան և ծաղիկներ է խոնարհել անմար կրակի մոտ:

President attends event to mark 20th anniversary of V. Sargsyan Institute
Armenian President, Supreme Commander of the Armenian Armed Forces Serzh Sargsyan participated in the festive ceremony on the occasion of the 20th anniversary of the establishment of Vazgen Sargsyan Military Institute and the 2014 commencement ceremony of military institutions graduates, the presidential press service reported.
The president greeted the participants of the ceremony held at Tsitsernakaber Memorial Complex. He congratulated the graduates of military institutions on receiving officer ranks and wished them success.
S. Sargsyan handed officer certificates and dirks engraved with the owner’s names to the best graduates. Following a march of an honor guard, the president made a speech. He then went to Monument to the Armenian Genocide Victims and laid flowers at the eternal fame.