Բակո Սահակյան. ՌԴ-ում հայ համայնքի դերն Արցախի զարգացման գործում մեծ է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Մոսկվայի հայ երիտասարդական միության մի խումբ անդամների՝ կազմակերպության ղեկավար Անդրանիկ Հովսեփյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանն արծարծվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին և Հայրենիք-Սփյուռք կապերին առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Ռուսաստանի հայ համայնքի դերն Արցախի զարգացման գործում՝ առանձնակի ուշադրություն դարձնելով երիտասարդության հայեցի դաստիարակությանը և պատմական Հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդմանը:
Այս համատեքստում Բակո Սահակյանը կարևորել է Մոսկվայի հայ երիտասարդական միության աշխատանքը՝ հավելելով, որ կազմակերպությունը պետք է խորացնի իր կապերը Արցախի հետ:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan received today a group of members of the Armenian Youth Association of Moscow along with the association head Andranik Hovsepyan, according to the press service of the NKR President Office.
Issues related to Artsakh’s domestic and foreign policies, regional developments, and Homeland-Diaspora links were discussed at the meeting.
Bako Sahakyan highly appreciated the role of the Armenian community of Russia in the development of Artsakh. He paid special attention to patriotic upbringing of young people and strengthening of their links with the Homeland.
In this context Bako Sahakyan underlined the importance of activities of the Armenian Youth Association of Moscow, noting that the association should deepen its ties with Artsakh.