ԴԱՀԿ-ն Համալիրում գույքագրում է կատարել ու կապարակնքել սենյակները. Խոսնակ
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, ԴԱՀԿ ծառայության աշխատակիցներն այսօր ներխուժել են Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր:
Aysor.am-ի հետ զրույցում Մարզահմերգային համալիրի մամուլի խոսնակ Լիլիա Ադունցն ասաց, որ այսօր` կեսօրին, մեծ քանակությամբ ԴԱՀԿ աշխատակիցներ, առանց որևէ հիմնավորման, առանց փաստաթղթի ներկայացման, ներխուժել են համալիրի շենք:
«Առանց հիմնավորման համալիրի աշխատակիցներին` մոտ 25 հոգու, դուրս են հրավիրել ու սկսել գույքագրում կատարել: Ամբողջ հարցն այն է, որ դեռ որոշված չէ, թե ում գույքն է դա. արգելանքի տա՞կ է, թե՞ հանված է, կամ ի՞նչ հիմքով է գույքագրվում»,- ասաց Լ. Ադունցն` ավելացնելով, որ գույքագրումից հետո սենյակները կապարակնքել են, այսինքն` այսուհետ աշխատողներն իրավունք չունեն ներս մտնել իրենց աշխատասենյակ:
Բացի այդ, շարունակեց խոսքը մեր զրուցակիցը, կապարակնքված սենյակներում են գտնվում չհրկիզվող պահարանը, պայմանագրերը, հաշվապահական փաստաթղթերը:
«Աշխատակիցների խնդրանքին` ներկայացնել հիմնավորող փաստաթուղթ, ԴԱՀԿ աշխատողները ոչինչ չներկայացրին»,- ասաց Լիլիա Ադունցը:
Մամուլի խոսնակը ներկայացրեց, որ 2009-ին Հայաստանին հատկացված հայտնի 500 մլն դոլար «ռուսական վարկից» ավելի քան 50 մլն դոլար է տրամադրվել«ԲԱՄՕ» կազմակերպության ընկերություններից մեկին, իսկ 2012-ին վարկը վերաձևակերպվում է Մարզահամերգային համալիրի անունով.
«Որոշ գումարով փակվել է վարկը, որոշ գումարի մասով խնդրվել է երկարաձգել ժամկետը, սակայն մերժվել է և գործը մտել դատարան»:
Նշենք, որ Aysor.am-ի թղթակիցը 15:45 րոպեից սկսած այդպես էլ չկարողացավ կապ հաստատել ԴԱՀԿ մամուլի քարտուղար Ռիմա Եգանյանի հետ:

Employees of the Judicial Acts Compulsory Enforcement Service (JACES) entered today Yerevan Sports and Concert Complex after Karen Demirchyan (SCC).
SCC spokeswoman Lilia Adunts told the correspondent of Aysor.am that at noon a large group of JACES employees entered the SCC building without showing any documents.
“About 25 employees of the Complex were asked the leave the building. No reasons were presented. Then JACES staff began to make an inventory. The fact is that is still no decision about who is the owner of this property, whether it was seized or not, and on what grounds an inventory was made,” L. Adunts said.
According to her, all the offices of SCC were sealed after the inventory, that is, the employees can no longer get into their offices.
In addition, safes, accounting documents, and agreements remain in the sealed offices. “When our staff asked JACES employees to show any substantiating documents, they did not do it,” Lilia Adunts said.
In her words, over $50 million out of the $500 million loan that Russia gave to Armenia in 2009 were allocated to BAMO Group, while in 2012 that loan was refinanced to Karen Demirchyan SCC.
“Part of the loan was repaid, and a request was made to extend the deadline of the remaining sum’s payment, but the request was rejected and a suit was filed to court,” the spokeswoman said.
All attempts of the correspondent of Aysor.am to contact JACES spokeswoman Rima Yeganyan have failed today.