ԴԱՀԿ-ն Համալիրում գույքագրում է կատարել ու կապարակնքել սենյակները. Խոսնակ
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, ԴԱՀԿ ծառայության աշխատակիցներն այսօր ներխուժել են Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր:
Aysor.am-ի հետ զրույցում Մարզահմերգային համալիրի մամուլի խոսնակ Լիլիա Ադունցն ասաց, որ այսօր` կեսօրին, մեծ քանակությամբ ԴԱՀԿ աշխատակիցներ, առանց որևէ հիմնավորման, առանց փաստաթղթի ներկայացման, ներխուժել են համալիրի շենք:
«Առանց հիմնավորման համալիրի աշխատակիցներին` մոտ 25 հոգու, դուրս են հրավիրել ու սկսել գույքագրում կատարել: Ամբողջ հարցն այն է, որ դեռ որոշված չէ, թե ում գույքն է դա. արգելանքի տա՞կ է, թե՞ հանված է, կամ ի՞նչ հիմքով է գույքագրվում»,- ասաց Լ. Ադունցն` ավելացնելով, որ գույքագրումից հետո սենյակները կապարակնքել են, այսինքն` այսուհետ աշխատողներն իրավունք չունեն ներս մտնել իրենց աշխատասենյակ:
Բացի այդ, շարունակեց խոսքը մեր զրուցակիցը, կապարակնքված սենյակներում են գտնվում չհրկիզվող պահարանը, պայմանագրերը, հաշվապահական փաստաթղթերը:
«Աշխատակիցների խնդրանքին` ներկայացնել հիմնավորող փաստաթուղթ, ԴԱՀԿ աշխատողները ոչինչ չներկայացրին»,- ասաց Լիլիա Ադունցը:
Մամուլի խոսնակը ներկայացրեց, որ 2009-ին Հայաստանին հատկացված հայտնի 500 մլն դոլար «ռուսական վարկից» ավելի քան 50 մլն դոլար է տրամադրվել«ԲԱՄՕ» կազմակերպության ընկերություններից մեկին, իսկ 2012-ին վարկը վերաձևակերպվում է Մարզահամերգային համալիրի անունով.
«Որոշ գումարով փակվել է վարկը, որոշ գումարի մասով խնդրվել է երկարաձգել ժամկետը, սակայն մերժվել է և գործը մտել դատարան»:
Նշենք, որ Aysor.am-ի թղթակիցը 15:45 րոպեից սկսած այդպես էլ չկարողացավ կապ հաստատել ԴԱՀԿ մամուլի քարտուղար Ռիմա Եգանյանի հետ:

Сотрудники СПИСА провели инвентаризацию в СКК имени Карена Демирчяна
Сотрудники Службы принудительного исполнения служебных актов (СПИСА) проникли сегодня на территорию Спортивно-концертного комплекса имени Карена Демирчяна.
Как сообщила в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь СКК им. К.Демирчяна Лилиа Адунц, в полдень большое число сотрудников СПИСА, без какого-либо обоснования, без представления документом проникло в здание СКК.
«Без какого-либо обоснования сотрудники комплекса, порядка 25 человек, были приглашены выйти, затем представители СПИСА начали проводить инвентаризацию. Весь вопрос в том, что пока нет решения о том, кому принадлежит это имущество, находится ли оно под арестом или нет, и на каком основании проводится инвентаризация», - заявила Л.Адунц.
Она сообщила, что после инвентаризации офисные помещения были запломбированы, то есть впредь сотрудники не имеют права входить в эти рабочие кабинеты.
Кроме того, по словам пресс-секретаря СКК, в запломбированных помещениях находятся несгораемые сейфы, договора, бухгалтерские документы. «На просьбу сотрудников показать обосновывающие документы, сотрудники СПИСА ничего не представили», - сказала Лилиа Адунц.
Она сообщила, что в 2009 году более чем 50 миллионов из выделенного Армении российского кредита в размере 500 млн. долларов были предоставлены одной из Группы компаний «БАМО», а в 2012 году кредит был переоформлен на Спортивно-концертный комплекс им. Карена Демирчяна.
«Некоторая часть суммы кредита погашена, а по остальной части была представлена просьба о продлении срока, однако она была отклонена, и дело поступило в суд», - отметила пресс-секретарь.
Отметим, что корреспонденту Aysor.am, начиная с 15:45 и практически в течение нескольких часов, так и не удалось связаться с пресс-секретарем СПИСА Римой Еганян.