Բակո Սահակյանը հանդիպել է Արցախ մեկնած ԵՊՀ ուսանողներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին Հադրութի շրջանի Տող գյուղում հանդիպում է ունեցել Երևանի պետական համալսարանի (ԵՊՀ) մի խումբ ուսանողների հետ: Այս մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Երկրի ղեկավարն ուսանողների հետ ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում քննարկել է Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին ու ներհայկական կապերին վերաբերող խնդիրներ, պատասխանել նրանց կողմից բարձրացված հարցերին:
Բակո Սահակյանը կարևորել է Երևանի պետական համալսարանի և այլ բուհերի ուսանողների հաճախակի այցելություններն Արցախ՝ այն պահանջված համարելով հայրենիքն ավելի լավ ճանաչելու, նոր ընկերական կապեր հաստատելու տեսանկյունից:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, կրթության և գիտության նախարար Սլավա Ասրյանը, ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР встретился в Гадрутском районе со студентами ЕГУ
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 30 июля встретился с группой студентов Ереванского государственного университета (ЕГУ) в селе Тох Гадрутского района. Об этом сообщает президент НКР.
В теплой и непосредственной атмосфере глава государства обсудил со студентами вопросы, касающиеся внешней и внутренней политики Арцаха, региональных процессов и внутриармянских связей, ответил на поднятые ими вопросы.
Бако Саакян отметил важность частых визитов в Арцах студентов из Ереванского государственного университета и других вузов, подчеркнув их востребованность с точки зрения лучшего ознакомления с родиной, установления новых дружеских связей.
Во встрече приняли участие вице-премьер НКР Артур Агабекян, министр образования и науки Слава Асрян, ректор ЕГУ Арам Симонян и другие должностные лица.