Վարչապետը կրթության և գիտության նախարարին հանձնարարեց աշխատել
Այսօր կառավարության նիստի ժամանակ ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն անդրադարձավ վերջերս հրապարակված ՄԱԿ-ի մարդկային զարգացման մասին զեկույցին, որտեղ, ըստ վարչապետի, Հայաստանը էական փոփոխություն չի արձանագրել և ինչպես անցած տարի` 87 տեղում է:
Վարչապետը գտնում է, որ Հայաստանի խնդիրը կապած է կրթության ոլորտի հետ:
Հ. Աբրահամյանը հանձնարարեց Կրթության և գիտության նախարարին աշխատել և ուշի ուշով հետևել զարգացումներին. ևս մեկ ասպեկտ գոյություն ունի, այն է` աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը ևս աշխատանք ունի անելու:
«Եթե ՄԱԿ-ի զարգացման համաթիվը ճշգրտում ենք անհավասարության գործակցով, ապա Հայաստանի դիրքը բարելավվում է տասնհինգ կետով և մենք առաջ ենք անցնում Վրաստանից, Թուրքիայից և Իրանից»,- ասաց ՀՀ վարչապետը:

Премьер недоволен позицией Армении по Индексу человеческого развития ПРООН
Премьер-министр Армении Овик Абраамян сегодня на заседании правительства заявил, что согласно Индексу человеческого развития Программы развития ООН, Армения заняла 87-ое место, оставшись на прежней позиции.
По мнению премьера, проблема заключается в системе образования. О.Абраамян поручил министрам образования и науки и труда и по социальным вопросам Армении внимательно проследить за развитиями.
«Если применить к индексу поправочный коэффициент, то Армения обойдет Грузию, Турцию и Иран», - отметил премьер.