ԵԱՀԿ-ն շփման գծում վաղը մշտադիտարկում կանցկացնի
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` վաղը` օգոստոսի 1-ին, ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացնելու ԼՂՀ Մարտունու շրջանի Կուրոպատկինո բնակավայրի հյուսիսային ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Եվգենի Շարովը /Ուկրաինա/, Խրիստո Խրիստովը /Բուլղարիա/, ինչպես նաև ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը:
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկը և նրա դաշտային օգնական Իրժի Աբերլեն /Չեխիա/:

Миссия ОБСЕ проведет плановый мониторинг 1 августа
Согласно достигнутой с властями Нагорно-Карабахской Республики договоренности, миссия ОБСЕ 1 августа проведет плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана севернее села Куропаткино Мартунинского района НКР.
Как сообщили в пресс-службе МИД НКР, с позиций Армии обороны НКР наблюдение осуществят полевые помощники Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Евгений Шаров (Украина), Христо Христов (Болгария), а также сотрудник офиса ЛПДП ОБСЕ Петер Сведберг.
С противоположной стороны линии соприкосновения мониторинг осуществят Личный представитель Действующего председателя ОБСЕ посол Анджей Каспшик и его полевой помощник Иржи Аберле (Чехия).