ԵԱՀԿ-ն շփման գծում վաղը մշտադիտարկում կանցկացնի
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` վաղը` օգոստոսի 1-ին, ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացնելու ԼՂՀ Մարտունու շրջանի Կուրոպատկինո բնակավայրի հյուսիսային ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Եվգենի Շարովը /Ուկրաինա/, Խրիստո Խրիստովը /Բուլղարիա/, ինչպես նաև ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը:
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկը և նրա դաշտային օգնական Իրժի Աբերլեն /Չեխիա/:

OSCE Mission to conduct planned monitoring on August 1
On August 1, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission will conduct a planned monitoring of the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan in the northern direction of Kuropatkino settlement of the NKR Martuni region, NKR MFA said.
From the positions of the NKR Defense Army, the monitoring will be conducted by field assistants of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Yevgeny Sharov (Ukraine) and Khristo Khristov (Bulgaria) as well as by staff member of the Office Peter Svedberg.
From the opposite side of the Line of Contact, the monitoring will be conducted by Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Andrzej Kasprzyk and his field assistant Jiri Aberle (Czech Republic).