ՊԲ. Ադրբեջանի զինված ուժերի կրած կորուստների թիվը աճել է երկուսով
Համաձայն ադրբեջանական աղբյուրների և ՊԲ համատասխան ծառայությունների կողմից ձեռքբերված հավաստի տվյալների, օգոստոսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան և արևելյան հատվածներում հակառակորդի կողմից ձեռնարկված հետախուզադիվերսիոն գործողության արդյունքում Ադրբեջանի զինված ուժերի կրած կորուստների թիվը աճել է երկուսով: Այս մասին տեղեկանում ենք Պաշտպանության բանակից:
Մասնավորապես Մարտակերտի ուղղությամբ հակառակորդը տվել է 6 զոհ /նախկին 5-ի փոխարեն/ և 7 վիրավոր, իսկ Մարտունու ուղղությամբ` 3 զոհ /նախկին 2-ի փոխարեն/ և 4 վիրավոր:
Հիշեցնենք, որ վերոնշյալ գործողությունների ընթացքում ղարաբաղյան կողմը տվել է 1 զոհ, իսկ 3 զինծառայողներ ստացել են թեթև մարմնական վնասվածքներ:

According to Azerbaijani sources and reliable information of the appropriate services of Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic, the death toll of Azerbaijani troops from the Azerbaijani reconnaissance-sabotage actions early August 2 in northeastern and eastern directions of the Line of Contact has increased by two.
Azerbaijani casualties in Martakert direction are 6 killed soldiers (previous number was 5) and 7 wounded, in Martuni direction – 3 killed (previous number was 2) and 4 wounded, the press service of NKR Defense Ministry said.