Բակո Սահակյանն ընդունել է գերմանացի պատգամավորներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության խորհրդարանի Քրիստոնեա-դեմոկրատական միության և Քրիստոնեա-սոցիալիստական միության խմբակցության մի խումբ անդամների: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը արծարծվել են երկկողմ հարաբերություններին, տարածաշրջանային գործընթացներին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է Գերմանիայի հետ հարաբերությունների զարգացումը՝ նշելով, որ այն Արցախի արտաքին քաղաքական օրակարգի առաջնային ուղղություններից մեկն է:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan has received a group of members of the Christian Democratic Union and the Christian Socialist Union of the German parliament, the press service of the NKR President Office reported.
A number of issues related to bilateral relations, regional problems, and the settlement of the Azerbaijani-Karabakh conflict were discussed.
Bako Sahakyan stressed the importance of developing the relations with Germany, considering it as a priority on NKR’s foreign-policy agenda.