Բակո Սահակյանն ընդունել է գերմանացի պատգամավորներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության խորհրդարանի Քրիստոնեա-դեմոկրատական միության և Քրիստոնեա-սոցիալիստական միության խմբակցության մի խումբ անդամների: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը արծարծվել են երկկողմ հարաբերություններին, տարածաշրջանային գործընթացներին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է Գերմանիայի հետ հարաբերությունների զարգացումը՝ նշելով, որ այն Արցախի արտաքին քաղաքական օրակարգի առաջնային ուղղություններից մեկն է:

Президент НКР принял группу членов праламента Германии
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял группу членов Христианско-демократического союза и Христианско-социалистического союза парламента Федеративной Республики Германия.
Как сообщили в пресс-службе президента, на встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся двусторонних отношений, региональных вопросов, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.
Президент Саакян подчеркнул важность развития отношений с Германией, отметив, что это является одним из приоритетных направлений внешнеполитической повестки Арцаха.