ՊԲ. Այս գիշեր հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է 6500 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, օգոստոսի 4-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 6500 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն վերահսկում են իրենց վստահված պետական սահմանը և անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ են կործանիչ հարված հասցնել հակառակորդի ցանկացած նահահարձակ գործողության:

ВС Азербайджана произвели в направлении Карабаха более 6500 выстрелов
За минувшие сутки ВС Азербайджана около 400 раз нарушили режим прекращения огня на карабахском отрезке линии соприкосновения войск.
Как сообщили в пресс-службе министерства обороны Нагорно-Карабахской республики, в направлении армянских позиций из различного вида стрелкового оружия было произведено более 6500 выстрелов.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР полностью контролируют ситуацию на границе, и готовы в случае необходимости нанести разрушительный удар», - отметили в пресс-службе Минобороны НКР.