ՊԲ. Այս գիշեր հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է 6500 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, օգոստոսի 4-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 6500 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն վերահսկում են իրենց վստահված պետական սահմանը և անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ են կործանիչ հարված հասցնել հակառակորդի ցանկացած նահահարձակ գործողության:

Azerbaijan fired over 6,500 shots at Karabakh
In the past 24 hours the Azerbaijani armed forces violated about 400 times the ceasefire on the Line of Contact at the Karabakh section.
Over 6,500 shots were fired from guns of various calibers at Armenian positions, the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic reported.
“The frontline units of NKR Defense Army are in full control of the situation on the border and are prepared to deal a devastating blow in case of need,” according to NKR Defense Ministry’s press service.