ԼՂՀ ՊՆ-ն հերքում է ադրբեջանական ապատեղեկատվությունը. Լուսանկար
Այսօր ադրբեջանական «vesti.az» էլեկտրոնային կայքում հրապարակվել էին լուսանկարներ, որոնցում իբր պատկերված էին օգոստոսի 2-ի լույս 3-ի գիշերը տեղի ունեցած դիվերսիայի հետևանքով սպանված հայ զինծառայողները:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտարարում է, որ վերոնշյալը ադրբեջանական քարոզչության վառ երևակայության հերթական արդյունքն է:
«Ավելին՝ նրանք մեզ օգնում են փաստացի ճշտել հուլսիսի 28-ից օգոստոսի 3-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հակառակորդի կողմից իրականացված նախահարձակ գործողությունների հետևանքով ադրբեջանական բանակի կորուստների իրական պատկերը:
Հավելենք, որ ՊԲ զինանձնակազմը երբևէ չի կրել և այսօր էլ չի կրում այն զինվորական համազգեստը, որը կրում էին լուսանկար 1-ում պատկերված անձինք»,- ասված է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ:

МО НКР: Опубликованные фотоснимки – очередная дезинформация Азербайджана
Сегодня азербайджанские СМИ опубликовали фотоснимки, на которых якобы изображены погибшие в ходе диверсии в ночь со 2 на 3 августа армянские военнослужащие.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, вышеупомянутый снимок – плод бурного воображения азербайджанского агитпропа.
«Более того, они помогают нам фактически уточнить реальную картину потерь азербайджанской арии в результате наступательных действий, осуществленных противником на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана в период с 28 июля по 3 августа.
Военнослужащие Армии обороны НКР никогда не носили и сегодня не носят такой военной формы, в которой сфотографированы лица на снимке №1», - в частности говорится в сообщении министерства.