ՀՀ վարչապետը, Պաշտպանության նախարարն ու պատգամավորները մեկնել են Արցախ
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, Ազգային ժողովի պատգամավորներ Նաիրա Զոհրաբյանը, Իշխան Խաչատրյանը, Վահրամ Բաղդասարյանը, Հովհաննես Սահակյանը, Ռուբիկ Հակոբյանը, Հրանտ Բագրատյանը և Արմեն Ռուստամյանը մեկնել են Արցախ:
Վարչապետը, Պաշտպանության նախարարը և պատգամավորները լինելու են մարտական դիրքերում, հանդիպելու են սահմանը հսկող զինվորներին, սպաներին. գիշերը Հ. Աբրահամյանը և Ս. Օհանյանը գիշերելու են մարտական դիրքերում:
Պատվիրակությանը Արցախի օդանավակայանում դիմավորել են Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, Պաշտպանության բանակի հրամանատար Մովսես Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Премьер и министр обороны Армении проведут ночь на боевых постах НКР
Премьер-министр Армении Овик Абраамян, министр обороны Сейран Оганян, депутаты парламента Наира Зограбян, Тигран Хачатрян, Норайр Багдасарян, Ованнес Саргсян, Рубик Акопян, Грант Багратян и Армен Рустамян сегодня отправились в Нагорно-Карабахскую Республику.
Делегация ознакомится с условиями несения боевой службы, посетит ряд боевых позиций Армии обороны НКР, встретятся с военнослужащими.
Премьер-министр и министр обороны проведут ночь на боевых постах.
В аэропорту Нагорного Карабаха делегацию встретили спикер парламента НКР Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, министр обороны Мовсес Акопян.