Հակառակորդը Տավուշում կրակել է քաղաքացիական մեքենայի վրա
Նախօրեին հակառակորդը կրակել է Տավուշի մարզի Ներքին Կարմիրաղբյուր-Այգեպար ճանապարհով անցնող քաղաքացիական մեքենայի վրա: Այս տեղեկությունն Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց Այգեպարի գյուղապետ Անդրանիկ Այդինյանը.
«Կարծում ենք՝ ԴՇԿ-ով են կրակել: Մեքենայում միայն վարորդն է եղել, նա հասցրել է արագ դուրս գալ»,- Aysor.am-ին պատմեց Անդրանիկ Այդինյանը՝ ավելացնելով, որ վարորդը չի տուժել:
«Ընդհանուր առմամբ այս օրերին կրակոցներ շատ են լինում, բայց՝ ոչ գյուղի վրա: Հիմանակնում դիրքից դիրք: Գյուղում իրավիճակը նորմալ է ու ամեն բան վերահսկվում է»,- ասաց Այգեպարի գյուղապետը:

Противник обстрелял гражданский автомобиль в Тавушской области Армении
Накануне, 8 августа, азербайджанские ВС обстреляли гражданский автомобиль на трассе Неркир Кармирахпюр – Айгепар. Эту информацию в беседе с корреспондентом Aysor.am подтвердил глава сельской общины Айгепар Андраник Айдинян.
«Стреляли из крупнокалиберного пулемета ДШК. В машине был только водитель и ему удалось спастись, однако машина восстановлению не подлежит», - рассказал Андраник Айдинян.
«В целом, в последние дни много стреляют, но не в направлении деревни. В основном по армянским позициям. В селе нормальная обстановка и все находится под контролем», - отметил староста села Айгепар.