Orange-ը կաջակցի անապահով ընտանիքների երեխաներին
Այսօր Orange-ը հայտարարեց, որ իր նոր՝ 041 կոդով սկսվող հեռախոսահամարները Orange-ի խանութներից հնարավոր կլինի ձեռք բերել օգոստոսի 20-ից: Սա Հայաստանի բոլոր օպերատորների բաժանորդներին նոր հնարավորություն կտա՝ միանալու Orange-ին և օգտվելու հատուկ առաջարկներից և բարձր որակի ծառայությունից` ի հավելումն այս տարվա սկզբից արդեն իսկ առկա այն հնարավորության, որի շնորհիվ նրանք կարող են միանալ Orange-ին՝ առանց փոխելու իրենց ներկա հեռախոսահամարը:
Ավելին, Orange-ը որոշել է 041 կոդով սկսվող լավագույն 11 հեռախոսահամարները վաճառել բարեգործական աճուրդի միջոցով, որը տեղի կունենա սեպտեմբերի կեսին, անհատական հրավերների հիման վրա: Յուրաքանչյուր հեռախոսահամարի մեկնարկային գինը կլինի 500,000 դրամ: Orange-ը կկրկնապատկի ամենաբարձր դրույքը, և աճուրդի ողջ հասույթը կնվիրաբերվի «Պահենք երեխաներին ընտանիքում» բարեգործական նախագծին:
Նախագիծը, որը մեկնարկել է 2012թ-ին Վորլդ Վիժն Հայաստանի հետ համագործակցությամբ, նպատակ ունի աշխատելու գործիքներ և հնարավորություն ստեղծել ծնողների համար, որպեսզի վերջիններս կարողանան հոգ տանել իրենց ընտանիքի մասին` առանց բարեգործությունից շարունակական կախվածության: Այս ծրագրի շնորհիվ արդեն 32 երեխա տուն է վերադարձել մանկատներից ու գիշերօթիկ դպրոցներից, ովքեր այստեղ էին հայտնվել ծնողների ծայրահեղ ծանր սոցիալական ու ֆինանսական պայմանների պատճառով:
«Լավագույն ադամանդե համարների վաճառքից հավաքված գումարը կնվիրաբերվի Orange Հիմնադրամին՝ Հայաստանում ապրող սոցիալապես անապահով ընտանիքների երեխաներին աջակցելու նպատակով: Մենք հուսով ենք, որ աճուրդի մասնակիցները կգնահատեն հրաշալի հեռախոսահամար ու ծառայություն ձեռք բերելու և միաժամանակ այդ գումարը բարեգործական նպատակների տրամադրելու հնարավորությունը, և շատ առատաձեռն կլինեն»,- ասաց Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

Orange to donate income to support children from vulnerable families
Today Orange announced that its new 041 phone number range will be available in its shops from August 20th. This will be a new opportunity for customers of all Armenian networks to join Orange and enjoy unique offers and a high quality service as a complement to the possibility offered already this year to join Orange without changing at all their current number, the company’s press service reported.
Moreover, Orange has decided to sell the best 11 numbers of the 041 range during a charitable auction to be held in mid-September, based on personal invitations. The starting price for each number will amount to 500,000 AMD and the amount of the highest bid will be doubled by Orange. The whole income from the auction will be donated to “Let’s keep children home” charitable project.
The “Let’s keep children home” project, launched in 2012 in partnership with World Vision Armenia, aims at giving tools to parents to create their own business or small activities and thus to sustain their families without having to depend on charity continuously. It has already allowed returning 32 children to their families from orphanages or boarding schools, where they had appeared due to the extremely difficult social and financial situation of their parents.
“The money collected from the sale of the most desired diamond numbers will be donated to Orange Foundation, in order to support children from vulnerable families living in Armenia. We do hope that participants to the auction will appreciate to get an excellent phone number and service and at the same time to have their money going to a charitable activity and will be very generous,” noted Francis Gelibter, the CEO of Orange Armenia.