Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին՝ Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք Նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Շնորհավորում եմ Ձեզ Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Թուրքիայի ժողովրդին` բարեկեցություն և առաջընթաց:
Ստանձնելով Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնը` Դուք անկասկած ունեք հնարավորություն Ձեր եռանդը ներդնելու մեր կողմից ձեռք բերված երկկողմ պայմանավորվածություններն առանց նախապայմանների կյանքի կոչելու գործում:
Ընդունեք խնդրեմ, պարոն Նախագահ, խորին հարգանքներիս հավաստիքը»,- ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Serzh Sargsyan congratulates Erdogan on victory in election
Armenian President Serzh Sargsyan has addressed a congratulatory message to Recep Tayyip Erdogan on his victory in the presidential election in Turkey, the Armenian President’s press service reported.
"Your Excellency,
I congratulate you on your election as President of the Republic of Turkey. I wish good health to you and prosperity and progress to the Turkish people.
Taking the office of President of the Republic of Turkey, you certainly have the possibility to make a contribution to the fulfillment of the bilateral agreements, which we have reached, without any preconditions. Please accept, Mr President, the assurances of my deep respect,” reads the message.