Տ. Բալայան. Տպավորություն է, թե Ադրբեջանի նախագահը զրուցել է ինքն իր հետ
ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարի մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը Tert.am-ի խնդրանքով մեկնաբանել է տարածված այն լուրերը, թե Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի պաշտոնյան որոշ մանրամասներ է հաղորդել Սոչիում եռակողմ հանդիպման մասին։
«Սոչիում կայացած նախագահների եռակողմ հանդիպման մասին ադրբեջանցի պաշտոնյայի մեկնաբանություններից տպավորություն է ստեղծվում, թե Ադրբեջանի նախագահը զրուցել է ինքն իր հետ, ասել է իր սրտի ուզածը և ինքն էլ իր հետ համաձայնել:
Բարձր մակարդակի հանդիպումների բովանդակությունը նման աղավաղված ձևով ներկայացնելը խոսում է բանակցությունների նկատմամբ ադրբեջանական կողմի անլուրջ տրամադրվածության մասին»,- ասել է Տիգրան Բալայանը:

One is under the impression that the Aliev was talking to himself. Balayan
Question: The official from the Administration of the President of Azerbaijan allegedly told details about the trilateral meeting in Sochi. How would you comment this?
Answer: After the comments of the Azerbaijani official on the trilateral meeting of Presidents in Sochi one is under the impression that the President of Azerbaijan was talking to himself, told anything he liked and agreed with himself.
Presenting the content of high-level meetings in such a distorted way shows the non-serious attitude of the Azerbaijani side towards the negotiation process.