«Հարավկովկասյան երկաթուղին» Չինարիի 24 երեխայի համար ճամբար կկազմակերպի
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը ամառային հանգիստ է կազմակերպել Չինարի գյուղի 7-14 տարեկան 24 երեխաների համար: Այս մասին տեղեկանում ենք ընկերության մամուլի ծառայությունից:
16 օր Չինարիի փոքրիկները կանցկացնեն Լոռիում գտնվող «Գուգարք» մանկական ճամբարում, որը հովանավորում է ՀԿԵ-ն:
Երեխաների համար կազմակերպվելու են հատուկ միջոցառումներ և ծրագրեր, դասընթացներ, ինչը թույլ կտա նրանց հաղթահարել գյուղի գնդակոծման ժամանակ ապրած սթրեսը:
Բոլոր ծախսերի մասին հոգացել է Հարավկովկասյան երկաթուղու արհմիությունը՝ ընկերությունում ընդունված սոցիալական ծրագրի շրջանակներում:
Ծրագրով նախատեսվում է, մասնավորապես, երկաթուղայինների երեխաների, ՀԿԵ-ի հովանավորության տակ գտնվող դպրոցի, ինչպես նաև անապահով ընտանիքներից մանուկների համար ամառային հանգստի կազմակերպումը:

ЮКЖД организует летний отдых детей из приграничного села Чинари
ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» предоставило возможность 24 детям из приграничного села Чинари в возрасте от 7 до 14 лет провести свои летние каникулы в находящемся под патронажем Компании лагере «Гугарк», сообщает пресс-служба ЮКЖД.
16 дней проведут в детском лагере, расположенном в одном из живописнейших уголков Лорийской области, маленькие жители Чинари. Для них будут организованы специальные программы и конкурсы, обучающие курсы, которые помогут им преодолеть стресс, пережитый во время обстрелов приграничного села.
Все расходы взяла на себя профсоюзная организация ЮКЖД в рамках принятой в компании социальной программы, которая предусматривает, в частности, организацию летнего отдыха детей железнодорожников, учеников подшефной школы, а также малышей из необеспеченных семей.