Վրաստանի վարչապետը վաղը կժամանի Հայաստան
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով պաշտոնական այցով օգոստոսի 21-22-ը Հայաստան կժամանի Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին։ Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Այցի շրջանակում նախատեսված են Վրաստանի վարչապետի հանդիպումները ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների հետ։
Հայաստանի և Վրաստանի կառավարությունների ղեկավարների առանձնազրույցին կհետևի ընդլայնված կազմով հանդիպումը:
Իրակլի Ղարիբաշվիլին կայցելի Ծիծեռնակաբերդ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, կլինի նաև Մատենադարանում:

Премьер Грузии посетит Армению с официальным визитом
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили 21-22 августа по приглашению премьера Армении Овика Абраамяна посетит Ереван с официальным визитом.
Как сообщили в пресс-службе правительства Армении, запланированы встречи грузинского премьера с президентом Армении Сержем Саргсяном, спикером парламента Галустом Саакяном, премьером Овиком Абраамяном и другими официальными лицами.
По итогам встречи премьеров двух стран пройдут переговоры в расширенном формате.
И.Гарибашвили посетит «Цицернакаберд», где почтит память жертв Геноцида армян. Премьер Грузии посетит также Музей-институт древних рукописей «Матенадаран».