Հայաստանի հավաքականը գրավեց 3-րդ տեղը
Լեհաստանի Կատովիցե քաղաքում ավարտված աշխարհի 13-րդ ուսանողական առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը (Կարեն Գրիգորյան, Զավեն Անդրիասյան, Տիգրան Ս. Պետրոսյան, Մարիա Գևորգյան) թիմային հաշվարկում, 27 հնարավորից վաստակելով 18 միավոր, արժանացավ բրոնզե պարգևի: Առաջին երկու տեղերը գրավեցին Լեհաստանի (20,5) և Ռուսաստանի (18,5) հավաքականները: Այս մասին հայտնում է armchess.am-ը:
Անհատական հաշվարկում տղամարդկանց մրցաշարում Կարեն Գրիգորյանը նվաճեց արծաթե մեդալ: Նա 9 հնարավորից վաստակեց 6,5 միավոր և 1-3-րդ տեղերը բաժանեց ռուսաստանցիներ Սանան Սյուգիրովի և Իվան Բուկավշինի հետ: Լրացուցիչ ցուցանիշներով չեմպիոնի կոչումը նվաճեց Սյուգիրովը:
Կանանց մրցաշարում Մարիա Գևորգյանը 5,5 միավորով գրավեց 6-րդ տեղը: 8,5 միավորով չեմպիոնուհի դարձավ Կլաուդիա Կուլոնը (Լեհաստան):

The Armenian team (GM Karen Grigoryan, GM Zaven Andriasian, FM Tigran S. Petrosyan, WFM Maria Gevorgyan) scored 18 points out of 27 and took the bronze medal at the 13th World University Championship held in Katowice, Poland. Representatives of Poland (20.5) and Russia (18.5) took the first two places.
By the individual classification of the men’s section Karen Grigoryan took the silver medal. He scored 6.5 points out of 9 and shared 1st-3rd places together with GMs Sanan Sjugirov and Ivan Bukavshin (Russia). Sjugirov became the World University Champion with additional points.
Maria Gevorgyan took 6th place with 5.5 points in the women’s section. WIM Klaudia Kulon (Poland) became the champion with 8.5 points, armchess.am reported.