ՀՀ ոստիկանությունը հրաժարվել է ընդունել ադրբեջանցի խուլիգանին
Մոսկվայի Շերեմետևո օդանավակայանում ձերբակալվել է Դուբայ-Մոսկվա չվերթի ուղևոր Ադրբեջանի քաղաքացին: Այս մասին հայտնում է Itar-Tass-ը:
Ըստ հրապարակման` այսօր ոստիկանությունը ահազանգ է ստացել, որ Դուբայ-Մոսկվա չվերթի ուղևորը թռիչքի ժամանակ իրեն ոչ ադեկվատ է պահում և խանգարում ուղևորներին, որի պատճառով էլ ինքնաթիռը ժամը 07.25-ին վայրէջք կատարելու փոխարեն վայրէջք է կատարել ժամը 10.52-ին: Ադրբեջանի քաղաքացին ձերբակալվել է:
Ինքնաթիռը Մոսկվայի ճանապարհին հարկադիր վայրէջք է կատարել Երևանի օդանավակայանում, սակայն հայկական ոստիկանությունը հրաժարվել է ընդունել խուլիգանություն կատարողին, տղամարդուն ձեռնաշղթաներ են հագցրել, հանգստացնող ներարկում կատարել և ուղարկել Ռուսաստան:

Пьяный пассажир рейса Дубай-Москва задержан в аэропорту Шереметьево
Пассажир рейса Дубай-Москва, который, предположительно, находился в состоянии алкогольного опьянения, задержан в аэропорту Шереметьево по подозрению в дебоше на борту самолета. Об этом ИТАР-ТАСС сообщили в пресс-службе Управления транспортной полиции по Центральному федеральному округу.
"Сегодня в 05.00 мск в полицию аэропорта Шереметьево поступило сообщение о пассажире рейса Дубай-Москва, который ведет себя в полете неадекватно и пристает к пассажирам. Самолет должен был приземлиться в аэропорту Шереметьево в 07.25 мск, но сел только в 10.52 мск из-за задержки рейса. Предполагаемый дебошир, которым оказался уроженец Средней Азии, задержан и направлен на медосвидетельствование. Полиция берет у пассажиров рейса показания", - сказали в пресс-службе.
Ранее некоторые СМИ сообщили, что указанный пассажир устроил в полете дебош, из-за чего самолет вынужденно приземлился в Ереване.