Վերին Լարսի երթևեկությունը, հնարավոր է, օգոստոսի 31-ին վերականգնվի. «ՀԺ»
Կապի ու տրանսպորտի փոխնախարար Արթուր Առաքելյանը «Հայկական Ժամանակի» թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է, որ օգոստոսի 20-ին Վերին Լարսում տեղի ունեցած փլուզմանը հետևած շինարարական աշխատանքներում դրական միտում է նկատվում:
«Նորություն կա: Վրացական կողմը մեզ փոխանցել է, որ հողային աշխատանքները ավարտվել են, մնացել են ամրացման աշխատանքները: Հույս ունենք, որ օգոստոսի 31-ին վերջնական դրական լուրեր կունենանք, ու ինչպես ասում է վրացական կողմը, այդ օրը հնարավոր է երթևեկությունը վերականգնվի»,-նշել է փոխնախարարը:

Движение по Ларсу может быть восстановлено 31 августа
Заместитель министра транспорта и связи Армении Артур Аракелян в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак» заявил, что в строительных работах, начавшихся из-за оползня 20 августа на Верхнем Ларсе, наблюдается положительная тенденция.
«Есть новость. Грузинская сторона сообщила нам, что земляные работы завершились, остались работы по укреплению. Мы надеемся, что 31 августа поступят окончательные хорошие новости и, как говорит грузинская сторона, в этот день, возможно, транспортное движение восстановится»,– пишет газета.