Պուտինը հանձնարարել է ստորագրել Հայաստանի՝ ԵՏՄ անդամակցության համաձայնագիրը
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանձնարարել է ստորագրել Հայաստանի՝ Եվրասիական տնտեսական միությանը (ԵՏՄ) անդամակցելու վերաբերյալ համաձայնագիրը։ Նախագահի այս կարգադրությունը հրապարակվել է այսօր իրավական տեղեկատվության պաշտոնական կայքում, գրում է «Ինտերֆաքսը»:
Փաստաթղթում ասվում է.
«Ընդունել ՌԴ կառավարության առաջարկը՝ Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի Հանրապետության անդամակցության վերաբերյալ պայմանագիրը ստորագրելու մասին»:
Ընդ որում՝ Ռուսաստանի տնտեսական զարգացման նախարարությանն իրավունք է տրվել պայմանագրի ստորագրման վերաբերյալ բանակցությունների ընթացքում նախարարների կաբինետի հավանությանն արժանացած նախագծում փոփոխություններ մտցնել:

Putin gives instructions to sign agreement on Armenia’s accession to EEU
Russian President Vladimir Putin gave instructions to sign the agreement on Armenia’s accession to the Eurasian Economic Union (EEU). The Russian president’s instructions were posted Monday on the official portal of legal information, Interfax said.
According to the document, the Russian government’s proposal to sign the Agreement of May 29, 2014 on Accession of the Republic of Armenia to the Eurasian Economic Union shall be accepted.
Russian Ministry of Economic Development has been granted the right to make changes of a non-fundamental nature to the cabinet-approved draft agreement during talks on signing the agreement.