Հովհ. Մանուկյան. Հնարավոր է` թույլ տանք դատապարտյալներին օգտվել հեռախոսից
Հնարավոր է` մինչև տարեվերջ դատապարտյալներին թույլ տրվի օրինական կերպով օգտվել հեռախոսակապից և ինտերնետից: Այս մասին այսօր Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արդարադատության նապարար Հովհաննես Մանուկյանը:
Նրա խոսքով՝ նախարարությունը պատրաստվում է հանդես գալ նման օրենսդրական նախաձեռնությամբ:
«Հիմա մենք ուսումնասիրում ենք համաշխարհային փորձը»,- ասաց նախարարը՝ բացատրելով, որ պիտի հստակեցվի այն սահմանը, թե որքանով դատապարտյալը կարող է շփվել արտաքին աշխարհի հետ:
«Երբ պարզենք դա, ապա հնարավոր է նույնիսկ թույլ տանք նրանց օգտվել հեռախոսից կամ ինտերնետից»,- ասաց Հովհաննես Մանուկյանը:

Минюст Армении может разрешить осужденным пользоваться телефоном
Министерство юстиции Армении до конца года представит законодательную инициативу, согласно которой, осужденные смогут законно пользоваться телефонной связью и Интернетом. Об этом заявил сегодня в беседе с журналистами после заседания правительства Армении министр юстиции Ованнес Манукян.
«Сейчас мы изучаем мировую практику»,- отметил Манукян. По его словам, необходимо установить грань законного права осужденного на общение с внешним миром.
«Когда мы выясним это, то возможно позволим им пользоваться Интернетом и телефоном», - заявил министр юстиции.