Նախագահն այցելել է «Արմենիա էքսպո 2014» ցուցահանդեսային ֆորում
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է «Երևան-էքսպո» ցուցասրահում բացված «Արմենիա էքսպո 2014» 14-րդ ամենամյա տարածաշրջանային ունիվերսալ առևտրաարդյունաբերական ցուցահանդեսային ֆորում: Հանրապետության Նախագահը շրջել է տաղավարներով, ծանոթացել տարբեր հայրենական արտադրողների, արդյունաբերության ոլորտի ձեռնարկատերերի կողմից ներկայացված արտադրատեսականուն, ցուցադրված տեխնոլոգիաներին և ինովացիոն համակարգերին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Սերժ Սարգսյանը զրուցել է ցուցահանդեսին մասնակցող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ՝ նրանց ձեռքբերումների, խնդիրների և հետագա զարգացման ծրագրերի շուրջ:

Президент Серж Саргсян посетил выставку «Армения Экспо 2014»
Президент Армении Серж Саргсян сегодня посетил 14-ую ежегодную региональную универсальную торгово-промышленную выставку «Армения Экспо 2014», открывшуюся в выставочном зале «Ереван-Экспо». Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Президент С.Саргсян обошел павильоны, ознакомился с представленным местными производителями ассортиментом продукции, технологиями и инновационными системами.
Серж Саргсян побеседовал с представителями участвующих в выставке компаний об их достижениях, проблемах и программах дальнейшего развития.