Պարտադիր բաղադրիչը շարունակվում է պահպանվել. Արծվիկ Մինասյան
ԱԺ հայտարարությունների ժամին ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանն հայտարարեց, որ քառյակը պատրաստվում են Կուտակային կենսաթոշակային հարցով դիմել Սահմանադրական դատարան:
«Ուզում եմ տեղեկացնել, որ ՍԴ բողոքարկման դիմումը պաշտպանվում է ՀՅԴ և ԲՀԿ խմբակցությունների կողմից, մեզ միացել են նաև ՀԱԿ-ն ու «Ժառանգությունը»: Մեր պատգամավոր գործընկերները կփորձեն խորամուխ լինել այն օրենքների մեջ, որոնք ոտնահարում են մեր քաղաքացիների իրավունքները»,- ասաց Ա. Մինասյանը:
Պարտադիր բաղադրիչը, նրա խոսքով,  շարունակում է պահպանվել.«Վստահ եմ, որ մեր քաղաքացիները ՍԴ-ում իրենց իրավունքները կպաշտպանեն»:

А.Минасян: Обязательный компонент продолжает действовать
Четверка невластных политических сил собирается обратиться в Конституционный суд Армении по вопросу закона «О накопительных пенсиях». Об этом заявил сегодня в парламенте депутат АРФ «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян.
«Хочу проинформировать, что жалоба в Конституционный суд поддерживается фракциями АРФД и «Процветающая Армения». К нам присоединились также «Армянский национальный конгресс» и партия «Наследие». Наши коллеги депутаты попытаются углубиться в законы, которые нарушают права граждан», - сказал А.Минасян.
По словам А.Минасяна, обязательный компонент продолжает действовать. «Уверен, что наши граждане защитят свои права в Конституционном суде».