Լ. Սարգսյան. Ներմուծվում են դեղեր, որոնք ոչ միայն ազդեցություն չեն ունենում
ՀԱԿ անդամ Լյուդմիլա Սարգսյանն ԱԺ հայտարարությունների ժամանակ նշեց, որ առողջապահական համակարգում դեղերի որակի հետ կապված խնդիր կա:
«Հաճախ ներմուծվում են ցածրորակ դեղեր, որոնք ոչ միայն ազդեցություն չեն ունենում, այլև` վտանգում են մարդու առողջությունը, կյանքը: Օրենսդրական որոշակի բացերի պատճառով Հայաստան են ներկրվում դեղորայք այն երկրներից, որտեղ չկա որակյալ արտադրանք»,- մասնավորապես ասաց Լ. Սարգսյանը:
Շարունակելով խոսքը` պատգամավորը հիշեցրեց, որ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրդայանը հայտարարել է, որ մշակվել է դեղերի մասին նոր օրինագիծ.

Л.Саркисян: В Армению импортируются лекарства низкого качества
Об этом заявила сегодня в парламенте Армении депутат от парламентской фракции «Армянского национального конгресса» Людмила Саркисян.
«Часто импортируются лекарства низкого качества, которые не только не действуют, но и наносят вред здоровью людей. Из-за некоторых законодательных пробелов в Армению импортируются лекарственные препараты из стран, где нет качественной продукции», - сказала депутат.
Л.Саркисян напомнила, что министр здравоохранения Армен Мурадян сообщил о разработке нового законопроекта о лекарствах.
«Хочу надеяться, что эта законодательная инициатива станет реальностью и проблемы решатся», - сказала Л.Саркисян.