Ծառուկյանը խոսեց այն մասին, որ Սարգսյանը չի կարող վերարտադրվել. Զուրաբյան
Հանրային խոսքում կարող են տարբեր զարգացումներ տեսնել. ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը` անդրադառնալով ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հարցազրույցին:
Լ. Զուրաբյանը կարծում է, որ ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հարցազրույցում շատ կարևոր շեշտադրումներ կան, որտեղ առաջին անգամ հանրային մակարդակով Գագիկ Ծառուկյանը խոսում է այն մասին, թե Սերժ Սարգսյանը չի կարող վերարտադրվել:
«Նախկինում նման բան երբևէ չի եղել, ինչը ցույց է տալիս, որ մենք որակական նոր վիճակի մեջ ենք հայտնվել: Նույն հարցազրույցում Ծառուկյանը ընդգծում է, որ ժողովուրդն ինչպես ուզի, այնպես էլ կլինի»,- նշեց Լ. Զուրաբյանը:

Левон Зурабян: Интервью Гагика Царукяна есть важные акценты
Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян в своем интервью расставил очень важные акценты. Об этом на брифинге в парламенте заявил глава парламентской фракции «Армянского национального конгресса» Левон Зурабян.
«Это было важное интервью, которое содержало акценты», - сказал он.
По мнению Л.Зурабяна, впервые Гагик Царукян на публичном уровне заговорил о том, что Серж Саргсян не сможет воспроизвестись.
«Ничего подобного в прошлом не было. Это демонстрирует, что мы оказались в качественно новой ситуации. В интервью Гагик Царукян подчеркивает, что как народ решит, так и будет», - отметил Л.Зурабян.