Ծառուկյանը խոսեց այն մասին, որ Սարգսյանը չի կարող վերարտադրվել. Զուրաբյան
Հանրային խոսքում կարող են տարբեր զարգացումներ տեսնել. ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը` անդրադառնալով ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հարցազրույցին:
Լ. Զուրաբյանը կարծում է, որ ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հարցազրույցում շատ կարևոր շեշտադրումներ կան, որտեղ առաջին անգամ հանրային մակարդակով Գագիկ Ծառուկյանը խոսում է այն մասին, թե Սերժ Սարգսյանը չի կարող վերարտադրվել:
«Նախկինում նման բան երբևէ չի եղել, ինչը ցույց է տալիս, որ մենք որակական նոր վիճակի մեջ ենք հայտնվել: Նույն հարցազրույցում Ծառուկյանը ընդգծում է, որ ժողովուրդն ինչպես ուզի, այնպես էլ կլինի»,- նշեց Լ. Զուրաբյանը:

The interview of the leader of Prosperous Armenia Party (BHK) Gagik Tsarukyan had very important accents, the head of Armenian National Congress (HAK) faction Levon Zurabyan said in a briefing in the Armenian parliament today.
In Zurabyan’s opinion, it was the first time that Gagik Tsarukyan has said publicly that Serzh Sargsyan cannot reproduce his power.
“No such thing happened previously. This shows that we are in a qualitatively new situation. Tsarukyan stressed in his interview that everything will be as the people decide,” L. Zurabyan noted.