Ս.Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրինա Ռոդնինային՝ հոբելյանի առթիվ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել գեղասահքի օլիմպիական եռակի չեմպիոն, աշխարհի և Եվրոպայի բազմակի չեմպիոն, ՌԴ հասարակական, պետական գործիչ, պետդումայի պատգամավոր Իրինա Ռոդնինային՝ հոբելյանի առթիվ:
«Հարգելի Իրինա Կոնստանտինի,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ հոբելյանի առթիվ:
Անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և երկար տարիների կյանք, սեր, ընտանեկան բարօրություն և ներդաշնակություն: Թող Ձեր կյանքում միշտ տիրի տոնական տրամադրությունը:
Ձեր յուրօրինակ սպորտային կարիերան փառավոր հաղթանակների պատմություն է, որոնք մինչև այժմ հիացնում են երկրպագուների մեծ լսարանին:
Դուք, իրավամբ, արժանացել եք խորհրդային և ռուսաստանյան գեղասահքի խորհրդանիշի կարգավիճակին և համաշխարհային սպորտային ասպարեզում անվերապահ ճանաչման:
Չսահմանափակվելով միայն սպորտային հաղթանակներով՝ Դուք նվիրեցիք Ձեզ նոր կոչմանը՝ սոցիալական և նորմատիվ աշխատանքին, որը մոտեցնում է սպորտը մարդկանց:
Ես ուրախ եմ, որ Երևանում գեղասահքի նոր դպրոցի բացումը, որի հիմնարկեքի արարողությանը Դուք անձամբ ներկա էիք, նոր թափ կհաղորդի այդ սպորտաձևի զարգացմանը մեր երկրում:
Հարգելի Իրինա Կոնստանտինի, մաղթում եմ Ձեզ նոր հաղթանակներ Ձեր բոլոր ձեռնարկումներում»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակից:

Президент Армении поздравил с юбилеем фигуристку Ирину Роднину
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание трехкратной олимпийской чемпионке, многократной чемпионке мира и Европы по фигурному катанию, общественному, государственному деятелю, депутату Госдумы РФ Ирине Родниной по случаю юбилея. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
«Уважаемая Ирина Константиновна!
Сердечно поздравляю Вас с юбилеем!
Искренне желаю Вам доброго здоровья и долгих лет жизни, любви, семейного благополучия и гармонии. Пусть праздничное настроение всегда царит в Вашей жизни.
Ваша уникальная спортивная карьера – это история славных побед, которые до сих пор завораживают большую аудиторию поклонников.
Вы по праву удостоились статуса символа советского и российского фигурного катания и заслужили безоговорочное признание на мировой спортивной арене.
Не ограничиваясь только спортивными победами, Вы посвятили себя новому призванию – социальной и нормативной работе, приближающей спорт к людям.
Я рад, что открытие в Ереване новой школы фигурного катания, в церемонии закладки которой Вы лично присутствовали, даст новый толчок развитию этого вида спорта в нашей стране.
Желаю Вам, уважаемая Ирина Константиновна, новых побед во всех Ваших начинаниях», - говорится в поздравительном послании президента РА.