Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ և շնորհավորել նրան՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Կառավարության ղեկավարը Դմիտրի Մեդվեդևին մաղթել է քաջ առողջություն և նորանոր հաջողություններ՝ ի նպաստ Ռուսաստանի Դաշնության բարգավաճման և նրա քաղաքացիների բարեկեցության:
Վարչապետ Աբրահամյանը նշել է, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի ժողովուրդների սերտ կապերն ու դարավոր բարեկամությունն ամուր հիմք են հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման համար:
Հովիկ Աբրահամյանը վստահություն է հայտնել, որ համատեղ ջանքերը հետագայում ևս ուղղված կլինեն առևտրատնտեսական և ներդրումային համագործակցության զարգացմանը, հումանիտար բնագավառում ավանդական սերտ կապերի ընդլայնմանը և երկկողմ փոխգործակցության ամրապնդմանը:

Armenian and Russian prime ministers have phone talk
Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan congratulated Russian Prime Minister Dmitry Medvedev on his birthday during a phone conversation, the press office of the Armenian government said.
The Armenian prime minister wished D. Medvedev good health and new achievements for the good of the Russian Federation and its citizens.
H. Abrahamyan said that the centuries-old friendship and close ties of the peoples of Armenia and Russia form a firm basis for the further development of allied Armenian-Russian partnership.
He expressed confidence that joint efforts of the sides will continue to be directed towards toward promotion of trade, economic and investment cooperation, expansion of traditionally close relations in humanitarian field, and strengthening of bilateral interaction.