Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ և շնորհավորել նրան՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Կառավարության ղեկավարը Դմիտրի Մեդվեդևին մաղթել է քաջ առողջություն և նորանոր հաջողություններ՝ ի նպաստ Ռուսաստանի Դաշնության բարգավաճման և նրա քաղաքացիների բարեկեցության:
Վարչապետ Աբրահամյանը նշել է, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի ժողովուրդների սերտ կապերն ու դարավոր բարեկամությունն ամուր հիմք են հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման համար:
Հովիկ Աբրահամյանը վստահություն է հայտնել, որ համատեղ ջանքերը հետագայում ևս ուղղված կլինեն առևտրատնտեսական և ներդրումային համագործակցության զարգացմանը, հումանիտար բնագավառում ավանդական սերտ կապերի ընդլայնմանը և երկկողմ փոխգործակցության ամրապնդմանը:

Премьер-министр Армении провел телефонную беседу с Дмитрием Медведевым
Премьер-министр Армении Овик Абраамян провел телефонную беседу с главой правительства Российской Федерации Дмитрием Медведевым и поздравил российского коллегу с днем рождения. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Глава правительства Армении пожелал Дмитрию Медведеву крепкого здоровья и новых успехов в работе во благо процветания Российской Федерации и ее граждан.
Премьер-министр Абраамян отметил, что вековая дружба и тесные связи народов Армении и России являются прочным фундаментом для дальнейшего развития армяно-российского союзнического сотрудничества.
Овик Абраамян выразил уверенность, что совместные усилия сторон и в дальнейшем будут направлены на развитие торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества, расширение традиционно тесных связей в гуманитарной сфере и укрепление двустороннего взаимодействия.