Արցախի նախագահն ընդունել է Լիբանանի գործարարներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ընդունել է «Արցախ Ռութս Ինվեսթմենթ» կազմակերպության պատվիրակությանը, որի կազմում էին Լիբանանից ժամանած մոտ վեց տասնյակ հասարակական գործիչներ և գործարարներ: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Իր խոսքում Նախագահ Սահակյանը կարևորել է «Արցախ Ռութս Ինվեսթմենթ» կազմակերպության ներդրումն Արցախի շենացման գործում և նրա կողմից իրականացվող աշխատանքները Քաշաթաղի ու Շահումյանի շրջաններում` գյուղատնտեսության և գյուղական բնակավայրերի զարգացման ու ժողովրդագրական իրավիճակի բարելավման ուղղությամբ:
Երկրի ղեկավարն անդրադարձել է նաև Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը ու տարածաշրջանային գործընթացներին` պատասխանելով ներկաների կողմից բարձրացված հարցերին:

Президент НКР принял общественных деятелей и бизнесменов из Ливана
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня принял делегацию организации «Арцах рутс инвестмент» в составе порядка 60-ти общественных деятелей и предпринимателей из Ливана. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления различных программ в Арцахе.
В своем слове президент Саакян отметил важность вклада организации «Арцах рутс инвестмент» в дело обустройства Арцаха и, в частности, проводимых в Кашатагском и Шаумяновском районах работ по развитию сельских общин и улучшению демографической ситуации.
Отвечая на вопросы присутствующих, глава государства коснулся также внутренней и внешней политики Арцаха и региональных процессов.