Հակառակորդի կրակոցից զոհված զինվորի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրգործ
Մարտական դիրքում հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով ստացած հրազենային վնասվածքից զինծառայող Մհեր Հովհաննեսի Հակոբյանի մահվան դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով (ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանությունը): Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Զինծառայող, ավագ լեյտենանտ Մհեր Հովհաննեսի Հակոբյանը հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածք է ստացել այսօր՝ ժամը 09:15-ի սահմաններում` N զորամասի մարտական դիրքում:

In connection with Armenian serviceman Mher Hakobyan’s death from the enemy bullet due to a ceasefire violation by Azerbaijani troops, the Main Military Investigative Department of Armenia’s Investigative Committee opened a criminal case under the Criminal Code’s Article 104 part 2 point 13 (murder committed out of ethnic, racial or religious hatred or fanaticism), according to the press service of the Investigative Committee.
Soldier Mher Hakobyan, 24, died from the enemy’s bullet around 9:15 am on September 18. He died of a gunshot wound to the head on a frontline position of a military unit of the NKR Defense Army in the southern direction of the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan, NKR Defense Ministry said.