Սուքիաս Ավետիսյան. Եռյակի հանրահավաքը սպառնալիք չէ ՀՀԿ-ի համար
ԱԺ ոչ իշխանական երեք ուժերի մասնակցությամբ հոկտեմբերին կայանալիք հանրահավաքը և նախկինում կազամակերպված հանրահավաքները երբևէ սպառնալիք չեն եղել Հանրապետական կուսակցության համար: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Սուքիաս Ավետիսյանը:
Բոլոր հանրահավաքներն էլ, շարունակեց խոսքը պատգամավորը, ինքնին մտահոգիչ են, քանի որ հանրահավաքների ժամանակ հնչում են օբյեկտիվ և սուբյեկտիվ դիրքորոշումներ:
«Եթե խաղաղ հանրահավաքներ է արվում, խնդիր չկա: Բայց ժամանակ առ ժամանակ որոշ քաղաքական գործիչներ, տեսնելով մի քանի հարյուր, մարդ ոգևորվում են ու կուրծ ծեծում»,- ասաց Ս. Ավետիսյանը:
Միևնույն ժամանակ ՀՀԿ պատգամավորի համար զարմանալի է, թե ինչպես և ինչու է բողոքի ակցիաների ժամանակ մասնակիցները ցանկանում գրավել նախագահի նստավայրը՝ Բաղրամյան 26-ը, կամ Ազգային ժողովի շենքը։

Avetisyan: Opposition rallies have never posed a threat to HHK
Like the three non-government parliamentary parties’ joint rally scheduled for October 10, opposition rallies have never posed a threat to the Republican Party of Armenia (HHK), the deputy of HHK parliamentary faction Sukias Avetisyan told reporters today.
In his words, both objective and subjective opinions are expressed at rallies.
“As a rule, no problems arise if it is a peaceful rally. But occasionally some political figures become inspired and start beating their breasts when they see several hundred people,” Avetisyan said.
In this connection the HHK deputy wondered why marches of demonstrators are staged to the presidential residence at 26 Bagramian Avenue or the National Assembly of Armenia during protests.