Սուքիաս Ավետիսյան. Եռյակի հանրահավաքը սպառնալիք չէ ՀՀԿ-ի համար
ԱԺ ոչ իշխանական երեք ուժերի մասնակցությամբ հոկտեմբերին կայանալիք հանրահավաքը և նախկինում կազամակերպված հանրահավաքները երբևէ սպառնալիք չեն եղել Հանրապետական կուսակցության համար: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Սուքիաս Ավետիսյանը:
Բոլոր հանրահավաքներն էլ, շարունակեց խոսքը պատգամավորը, ինքնին մտահոգիչ են, քանի որ հանրահավաքների ժամանակ հնչում են օբյեկտիվ և սուբյեկտիվ դիրքորոշումներ:
«Եթե խաղաղ հանրահավաքներ է արվում, խնդիր չկա: Բայց ժամանակ առ ժամանակ որոշ քաղաքական գործիչներ, տեսնելով մի քանի հարյուր, մարդ ոգևորվում են ու կուրծ ծեծում»,- ասաց Ս. Ավետիսյանը:
Միևնույն ժամանակ ՀՀԿ պատգամավորի համար զարմանալի է, թե ինչպես և ինչու է բողոքի ակցիաների ժամանակ մասնակիցները ցանկանում գրավել նախագահի նստավայրը՝ Բաղրամյան 26-ը, կամ Ազգային ժողովի շենքը։

С.Аветисян: Митинги оппозиции никогда не были угрозой для РПА
Митинги оппозиции, как и запланированный 10 октября совместный митинг трех парламентских политических сил Армении, никогда не были угрозой для Республиканской партии Армении. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами депутат парламентской фракции РПА Сукиас Аветисян.
По словам депутата, во время митингов озвучиваются как объективные, так и субъективные мнения.
«Если проводятся мирные митинги, то проблем, обычно, не бывает. Однако время от времени некоторые политические деятели, видя несколько сот человек, воодушевляются и начинают бить себя в грудь», - сказал С.Аветисян.
При этом депутат РПА выразил удивление, почему во время акций протеста организуют шествие ее участников к резиденции президента на ул. Баграмяна 26 или Национальному Собранию Армении.