Քաղտեխնոլոգ. Հասարակությունը չի վստահում հատկապես ընդդիմությանը
Քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանի կանխատեսմամբ՝ առաջիկայում ոչ նախագահական, ոչ էլ, առավել ևս, խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններ չեն սպասվում:
«Ոչ մի արտահերթ ընտրություն օդից չի գալիս»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը նշեց նա, ընդգծելով, որ հասարակության մեջ այդպիսի տրամադրություն չի տեսնում:
«Հասարակությունը չի ուզում ոչ մի տեսակի փոփոխություն, հասարակությունը թերահավատորեն է տրամադրված այդ ամենին, որովհետև դեգրադացված է այն աստիճան, որ սպասում է, թե երբ պետք է գա նոր ընտրությունների ժամանակ, երբ ինքը ստանա 5-10 հազար դրամները»,-ասաց քաղտեխնոլոգը:
Կ. Քոչարյանի համոզմամբ՝ հասարակությունը փոփոխություն չի տեսնում ոչ կրթական, ոչ տնտեսական և առհասարակ որ մի ոլորտում:
Կ. Քոչարյանի խոսքով՝ հասարակությունը չի վստահում հատկապես ընդդիմությանը:
«Իշխանափոխությունը ևս փոփոխության մի ձև է, որ կարող է լինել լավ կամ վատ: Մենք բոլորից պահանջում ենք ամեն ինչ, բացի ինքներս մեզանից»,-ասաց նա:

Early presidential or parliamentary elections are not expected in Armenia in the near future, political engineer Karen Kocharyan said at a meeting with reporters today.
There are no such sentiments in Armenian society now, the political engineer said.
“Society does not want any changes and mistrusts everything. Society waits for the next elections to receive 5-10 thousand drams,” Kocharyan noted.
In his opinion, Armenian society does not see any changes in educational, economic or any other sphere. People are especially mistrustful of the opposition.
“A change of power is a form of making changes in society and the country and this change can be good or bad. We demand everything from everyone, except ourselves,” K. Kocharyan said.