Եռյակ-Դաշնակցություն պատերազմը թեժանում է
Դաշնակցության և եռյակի միջև պատերազմը շարունակվում է: Իսկ դա սկսվեց այն պահից, երբ ՀՅԴ-ն որոշում կայացրեց չմասնակցել հոկտեմբերի 10-ի հանրահավաքին: ԲՀԿ և ՀԱԿ-ամերձ կայքերը լայնամասշտաբ գրոհ սկսեցին քառյակի սառեցված անդամի դեմ: Այս մասին գրել է «Հրապարակը»:
«Երեկ լրատվամիջոցներում հետաքրքիր ինֆորմացիա էր պտտվում այն մասին, թե ինչպես է ՀԱԿ կուսակցության փոխնախագահ Արամ Մանուկյանն իրենց համակիրների հետ հանդիպման ժամանակ «մերկացնում» Դաշնակցությանը: Նա ՀՅԴ-ի ծախվածության վերաբերյալ կոնկրետ փաստեր էր նշել՝ բացատրել էր, որ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպչական լիազորություններն ու դրանից բխող ֆինանսական եկամուտները բաժին են հասնելու ՀՅԴ-ին և դա է նրանց իշխանամետ դառնալու հիմնական պատճառը: ՀԱԿ փոխնախագահը նաև ակնարկել է, թե չի բացառվում, որ ՀՅԴ-ն նախապես էր Սերժ Սարգսյանի կողմից ուղարկել քառյակ` ընդդիմադիրի դերակատարությունը ստանձնելու նպատակով: Ի դեպ, երեկ նույն տրամաբանության մեջ նաև ԲՀԿ-ական կայքերում էր հոդված հայտնվել»:
Արամ Մանուկյանը երեկ «Հրապարակի» հետ զրույցում հերքեց, թե ինքը նման զրույց են ունեցել, ասել է, որ ՀՅԴ-ի վերաբերյալ իր կարծիքը կարող ենք իմանալ Կենտրոնի «Ուրվագիծը» դիտելով:

«Грапарак»: Война между АРФ «Дашнакцутюн» и «тройкой» накаляется
Война между АРФ «Дашнакцутюн» и «тройкой» парламентских политических сил Армении продолжается. Началось это в тот момент, когда АРФД приняло решение не участвовать в совместном митинге 10 октября. Интернет-сайты, ориентированные на партию «Процветающая Армения» и «Армянский национальный конгресс», начали широкомасштабную кампанию против этого члена «четверки». Об этом пишет газета «Грапарак».
«Накануне СМИ распространили интересные сведения о том, как заместитель председателя АНК Арам Манукян во время встречи со сторонниками партии «разоблачает» АРФ «Дашнакцутюн». Он привел конкретные факты о продажности АРФД и отметил, что полномочия по организации мероприятий по случаю 100-ой годовщины Геноцида армян и вытекающие из этого финансовые доходы достанутся АРФ «Дашнакцутюн», и в этом основная причина их провластной направленности.
Заместитель председателя АНК также намекнул, что не исключает того, АРФД заранее было направлено Сержем Саргсяном в «четверку», чтобы взять на себя роль оппозиции. Кстати, вчера на сайтах, отстаивающих интересы партии «Процветающая Армения», также появилась статья с таким же контекстом», - отмечает газета.
Накануне в беседе с корреспондентом издания Арам Манукян опроверг, что подобная беседа имела место. Он отметил, что его мнение об АРФД можно узнать, посмотрев передачу «Урвагиц» на телеканале «Кентрон».