Բակո Սահակյանն ընդունել է Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին և նրան ուղեկցող անձանց: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, Արցախի ներքին ու արտաքին քաղաքականությանը և տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել բարոնուհու աջակցությունն Արցախին՝ այն համարելով անշահախնդիր մարդասիրության և անկեղծ ընկերության օրինակելի դրսևորում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР принял баронессу Керолайн Кокс
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял баронессу Керолайн Кокс и сопровождающих ее лиц. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, внешней и внутренней политики Арцаха и региональных процессов.
Глава государства высоко оценил содействие баронессы Арцаху, назвав это достойным проявлением бескорыстного гуманизма и искренней дружбы.
Во встрече приняли участие министр иностранных дел Карен Мирзоян, министр здравоохранения Арутюна Кушкян, другие должностные лица.