ԲՀԿ պատգամավոր. Շրջանառության հարկի մասին օրենքը հետամնաց գործիք է
«Հանրապետությունում մեր ժողովրդին վերարտադրվելու համար նպաստավոր պայմաններ չեն ստեղծվում: Մենք նոր կառավարության առջև խնդիր էինք դրել վերականգնել վերականգնել կառավարության հանդեպ վստահությունը և ապահովել տնտեսական աճ: Շրջանառության հարկի մասին օրենքը հետամնաց գործիք է, որի իմաստը չեմ տեսնում»,- ԱԺ հայտարարարությունների ժամին այս մասին ասաց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը:
Պատգամավորը նշեց, որ քաղաքական ուժերը արտահերթ լիագումար նիստ են հրավիրել և առաջարկում ենք օրենքը կիրառել կամավոր սկզբունքով:
«Մենք հասակնում ենք, որ բազմաթիվ փաստաթղթերի հետ կապված կլինեն խնդիրներ: Վերջին ձեռբերքումները այն են, որ փոքրերը հարկային տեսուչի մոտ չեն գնում, այլ փոքրի մոտ ուղակում են սուբյեկտին և համակարգի փոքր աշխատողներին: Դա նոր շահարկումներ կառաջացնի: Ի՞նչ է, հնարավոր չէ, որ միասին կանգնեք և ասենք, որ չենք ուզում դիվիդենտներ շահել և փոքր ու միջին բիզնեսի ներկայացուցիչներին առօրյա սթրեսից ազատենք»,-ասաց պատգամավորը:

Микаел Мелкумян: Закон РА «О налоге с оборота» – это устаревший инструмент
«В республике не создаются условия для воспроизводства народа. Перед новым правительством мы поставили задачу – восстановить доверие к правительству и обеспечить экономический рост. Закон РА «О налоге с оборота» – это устаревший инструмент, смысл которого я не вижу», - об этом заявил сегодня в Национальном Собрании Армении депутат от фракции «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян.
Депутат отметил, что политические силы созвали внеочередное заседание парламента и предлагают применять законы по добровольному принципу.
«Мы понимаем, что могут возникнуть проблемы, связанные с многочисленными документами. Последние достижения заключаются в том, что малый бизнес не идет к налоговому инспектору, а к малому бизнесу направляют субъекта и сотрудников низшего звена. Это приведет к новым спекуляциям. Нельзя вместе встать и сказать, что не хотим дивидендов и освободить представителей малого и среднего бизнеса от повседневного стресса», - сказал депутат.