ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը ցանկանում է նախագահ դառնալ
«Հայկական Ժամանակը» գրում է. «ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը 2018թ.-ին պետք է հեռանա Սահմանադրական դատարանի նախագահի պաշտոնից, որովհետև լրանում է նրա 70-ամյակ և օրենքով նա այլևս չի կարող պաշտոնավարել տարիքի բերումով: Հարությունյանը, ինչպես գիտեք, սահմանադրական փոփոխություններ իրականացնող մասնագիտական հանձնաժողովի նախագահն է և, թերթի տեղեկություններով, սահմանադրական փոփոխություններով չափազանց շահագրգիռ է:
Նա հույս ունի, որ խորհրդարանական կառավարման համակարգի անցնելու դեպքում 2018թ.-ից հետո Ազգային ժողովի կողմից 7 տարով կընտրվի սիմվոլիկ լիազորություններով նախագահ:

«Айкакан жаманак»: Глава КС надеется получить пост президента Армении
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что председатель Конституционного суда Армении Гагик Арутюнян в 2018 году должен покинуть занимаемую им должность, поскольку ему исполняется 70 лет и по закону он не может далее занимать этот пост.
Гагик Арутюнян является председателем комиссии по конституционным преобразованиям и, по сведениям газеты, он весьма заинтересован в данных реформах. Он надеется, что в случае перехода к парламентской форме правления после 2018 года он будет избран Национальным Собранием Армении сроком на 7 лет президентом с символическими полномочиями.