Առաջիկա քառօրյայում ընդգրկվել են 119 հարց և 26 միջազգային պայմանագիր
Տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցություն, որը վարել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը:
Աշխատանքային խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են հինգերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին և հոկտեմբերի 20-23-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:
Հինգերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 4 հարց, 2 միջազգային պայմանագիր: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել են 119 հարց և 26 միջազգային պայմանագիր:
Հինգերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին և հոկտեմբերի 20-23-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն ԱԺ հոկտեմբերի 20-ի նիստում:

Четырехдневные заседания парламента Армении состоятся 20-23 октября
В ходе состоявшегося в Национальном Собрании рабочего совещания обсуждались проекты решений о внесении дополнений в повестку дня шестой сессии парламента пятого созыва и о повестке четырехдневных заседаний НС, которые пройдут с 20 по 23 октября.
Как сообщили в парламенте Армении, в проект решения о внесении дополнений в повестку дня шестой сессии Национального Собрания Армении вошли 4 вопроса и 2 международных договора.
В проект повестки дня четырехдневных заседаний включены 119 вопросов, 26 международных договоров.
Проекты повесток дня шестой сессии НС и четырехдневных заседаний будут утверждены на заседании парламента 20 октября.