Քաղտեխնոլոգ. Մարդկանց առաջին հերթին իրենց սոցիալական վիճակն է հետաքրքրում
Այսօր քաղաքականության մեջ ես երկու խնդիր եմ տեսնում՝ մարդկանց սոցիալական վիճակը և արդարության պակասը: Այս երկու հարցի մասին գրեթե ոչ մեկ չի խոսում: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, անդրադառնալով երկրում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակին, ասաց քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը:
«Անարդարության ֆոնի վրա է, որ հասարակությունը խնդիր ունի իշխանությունների հետ: Շանթի 15 տարեկան տղային դատել են չորս տարով նրա համար, որ պաշտպանել է հորը: Հիմա ինչպե՞ս է նա 18 տարեկանում գնալու հայրենիք պաշտպանելու: Այս ամենն է պատճառը, որ ժողովուրդն իշխանության քայլերը համարում է ոչ ադեկվատ»,- ասաց քաղտեխնոլոգը:
Նրա կարծիքով՝ հոկտեմբերի 10-ին Ազատության հրապարակում հավաքված մարդկանց մոտ չկար այն էներգետիկան, ինչ՝ 2008թ.-ին:
«Ամեն տարի էլ գարնանն ու աշնանը հնչում են իշխանափոխության կոչեր: Ինչ վերաբերում է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հնարավոր առաջադրմանն, ապա կարծում եմ, որ ընտրություններից 4 տարի առաջ խոսել առաջադրումների մասին՝ անլուրջ է»,- ասաց քաղտեխնելեգը:
«Համոզված եմ, որ մեր հասարակության 99 տոկոսը չգիտի էլ, թե մենք ինչ Սահմանադրություն ունենք ու այդ ի՞նչ փոփոխություններ են դրանում նախատեսված: Մարդկանց իրենց սոցիալական վիճակն է հետաքրքրում առաջին հերթին»,-եզրափակեց խոսքը Կարեն Քոչարյանը:

Social conditions of people and the lack of justice are two topical issues in politics today, political engineer Karen Kocharyan told reporters when speaking about the domestic political situation in Armenia.
“Society’s problems with the authorities arose amid injustice. 15-year-old son of Shant Harutyunyan got 4 years in prison for defending his father. How will he go to defend the homeland when he turns 18? This is the reason why people consider the authorities’ actions inadequate,” Kocharyan said.
In his opinion, the people who gathered in Liberty Square of Yerevan on October 10 lacked the energy that reigned there in 2008.
“Calls for a change of power are made every spring and autumn. As for the possible nomination of Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan, I think that it is not serious to speak about nomination 4 years before an election,” Karen Kocharyan said.
“I am sure that 99% of society does not know what Constitution we have and what amendments are envisaged in it. People are interested in their social conditions in the first place,” the political engineer said in conclusion.