ԼՂՀ. Հրամանագիր՝ ձմեռային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին
Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ստորագրել է հրամանագիր` 2014 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Ըստ հրամանագրի` 2015 թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին կանցկացվի ԼՂՀ արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության ձմեռային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչև 2015 թվականի փետրվարի 10-ը ներառյալ, ինչպես նաև այն քաղաքացիների, որոնց նախկինում տրված պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը դադարել է մինչև 2015 թվականի փետրվարի 10-ը ներառյալ:
Հրամանագրի համաձայն` 2014 թվականի նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած զինծառայողները:

Президент НКР подписал указ о проведении зимнего призыва и демобилизации
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня подписал указ о проведении зимнего призыва и демобилизации 2014 года. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно указу, в январе-феврале 2015 года будет проведен зимний призыв на обязательную военную службу тех граждан НКР мужского пола, которым до 10 февраля 2015 года включительно исполнится 18 лет, а также тех граждан, право которых на отсрочку от призыва на обязательную военную службу было дано до 10 февраля 2015 года включительно.
Согласно указу, в ноябре-декабре 2014 года будут демобилизованы военнослужащие, прошедшие в установленный срок обязательную воинскую службу.