Ազգային ժողովում 19-ը միլիոնատեր կա. Ամենահարուստը Գագիկ Ծառուկյանն է
Ազգային ժողովի պատգամավորներն արդեն լրացրել են 2013 թվականի գույքի և եկամուտների իրենց հայտարարագրերը։ Ըստ նրանց լրացրած տվյալների` Ազգային ժողովում կան 19` դոլարային միլիոնատեր պատգամավորներ։ Այս մասին գրել է «168 Ժամը»:
Նրանցից 9-ը ՀՀԿ խմբակցության անդամներ են, 9-ը` ԲՀԿ, և միայն մեկը` անկուսակցական (Արայիկ Գրիգորյանը)։ 2013 թվականի վերջի դրությամբ ՀՀ Ազգային ժողովի բոլոր պատգամավորները միասին ունեցել են (հայտարարագրել են) 49.1 միլիարդ դրամ, 80.7 միլիոն դոլար և 27.1 միլիոն եվրո։ Այս ամենը դոլարային արտահայտությամբ կազմում է 235.1 միլիոն դոլար։ 2013 թվականի վերջին այդ գումարը կազմել է 172.7 միլիոն դոլար։ Այսինքն, ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորների դրամական միջոցների ծավալը տարվա ընթացքում աճել է 62.4 միլիոն դոլարով կամ 40%-ով։
Ամենահարուստ խմբակցությունը ԲՀԿ-ն է, որին բաժին է ընկնում 163.6 միլիոն դոլար, իսկ ԱԺ ամենահարուստ պատգամավորը` նույն խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը, ում հայտարարագրած միջոցները կազմում են 134.2 միլիոն դոլար»,- գրել է թերթը:

168 Hours: There are 19 millionaires in Armenian parliament
‘168 Hours’ says that the Armenian parliament’s deputies have already submitted their declarations for 2013, according to which there are 19 millionaires among MPs of the National Assembly.
Out of 19 dollar millionaires, 9 are members of the ruling Republican Party of Armenia (HHK) faction, 9 are members of Prosperous Armenia (BHK) faction and there is one nonpartisan deputy- millionaire, Araik Grigoryan.
As of the end of 2013, all the deputies had (declared) a total of 49.1 billion drams, $80.7 million and 27.1 million euros, which amounted to $235.1 million.
According to the paper, BHK is the richest party, and its leader Gagik Tsarukyan who declared $134.2 million is the richest parliamentary deputy.