Քիչ առաջ Ազատության հրապարակում մեկնարկեց գործողությունների հանրահավաքը: Ներկա են քաղաքական ուժերի լիդերները՝ այդ թվում և ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը:
Ինչպես և ակնկալվում էր, հանրահավաքը բազմամարդ է:
«Հանրահավաքին այսքան մարդու հավաքվելը խոսում է այն մասին, որ կա վստահություն հանրահավաքի ու քաղաքական ուժերի նկատմամաբ»,- «Ազատության» հետ զրույցում ասաց ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը:
Հանրահավքն այս անգամ ևս վարում է ԲՀԿ պատգամվոր Տիգրան Ուրիխանյանը: «Շնորհակալ եմ, որ այստեղ եք և մեկ մարդու պես եկել եք մասնակցելու և տեր կանգնելու մեր ապագային ու մեր երկրի փոփոխություններին: Չնայած այն քարոզչությանը, որ իրականացվում է, այսօր ամեն ինչ հակառակն եք ապացուցում»,- հայտարարեց Տ. Ուրիխանանը:

На площади Свободы в Ереване проходит очередной совместный митинг «тройки»
На площади Свободы в Ереване начался митинг трех парламентских некоалиционных политических сил Армении – «Процветающей Армении», «Армянского национального конгресса» и партии «Наследие», на котором присутствуют лидеры партий, в том числе и Гагик Царукян.
Как и ожидалось, митинг «тройки» политических сил – многолюдный.
«Такое количество людей свидетельствует о том, что в обществе есть доверие к митингу и политическим силам», - заявил секретарь оппозиционной парламентской фракции «Армянский национальный конгресс» (АНК) Арам Манукян есть доверие
Совместный митинг «тройки» ведет депутат от партии «Процветающая Армения» Тигран Уриханян. «Я благодарен Вам, что пришли сюда и участвуете в изменении нашей страны и нашего будущего. Сегодняшний митинг доказывает безуспешность проводимой властями агитации», - заявил Т.Уриханян.