Վարչապետն ընդունել է կարդինալ Ջանֆրանկո Ռավազիին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Վատիկանի մշակույթի քահանայապետական խորհրդի նախագահ, կարդինալ Ջանֆրանկո Ռավազիին: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Ողջունելով կարդինալին կառավարությունում՝ վարչապետը բարձր է գնահատել մեր երկրի համագործակցությունը Սուրբ Աթոռի հետ և ընդգծել Սուրբ Աթոռի դերը քրիստոնեական հավատքի ամրապնդման, աշխարհում խաղաղության և համերաշխության հաստատման գործում: Հովիկ Աբրահամյանը բարձր է գնահատել կարդինալի գործունեությունը, որը նպաստում է հոգևոր-բարոյական արժեքների տարածմանը, մշակութային ժառանգության պահպանմանը, ինչպես նաև համաշխարհային մշակույթի ժառանգության մաս կազմող հայ հոգևոր մշակույթի ճանաչմանը:
Կարդինալ Ռավազին կարևորել է երկկողմ համագործակցությունը՝ հայկական մշակույթը Սուրբ Աթոռում լավագույնս ներկայացնելու գործում և համոզմունք հայտնել, որ փոխայցելությունները կնպաստեն Հայաստանի և Վատիկանի միջև հարաբերությունների ամրապնդմանը:
Վարչապետ Աբրահամյանը և կարդինալ Ռավազին քննարկել են նաև Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպմանը, միջազգային ասպարեզում հայ մշակույթի տարածմանը վերաբերող հարցեր:

Премьер Армении принял председателя Папского совета по культуре
Премьер-министр Армении Овик Абраамян принял сегодня председателя Папского совета по культуре кардинала Джанфранко Равази.
Как сообщили в пресс-службе правительства, О.Абраамян высоко оценил сотрудничество Армении со Святым Престолом, подчеркнув важность роли последнего в деле укрепления христианской веры, установления мира и согласия в мире.
Премьер Армении высоко оценил также деятельность кардинала, который способствует распространению духовно-нравственных ценностей, сохранению культурного наследия, а также признанию армянской духовной культуры, являющейся частью всемирного культурного наследия.
Кардинал Джанфранко Равази обозначил важность двустороннего сотрудничества в деле представления армянской культуры в Святом Престоле. Он выразил убежденность, что взаимные визиты будут способствовать укреплению отношений между Арменией и Ватиканом.
Премьер Овик Абраамян и кардинал Равази обсудили также организацию мероприятий, посвященных 100-й годовщине Геноцида армян, а также вопросы, касающиеся распространения армянской культуры на международной арене.